RUJ RENKLERI: SANA EN ÇOK YAKIŞACAK RUJ RENGİNİ BUL!

Kırmızı ruj mu yoksa bordo ruj mu? Ten rengine göre sana en çok yakışacak ruj rengini bul! Tüm detaylar maybelline.com.tr'de.

 

 

Senin de her kadın gibi ruj sürmeyi çok sevdiğini biliyoruz. Ne kadar çok rujun olsa da, hep daha fazlasını istiyor ve farklı renkler deneyerek sana en çok yakışacak o özel ruju bulmaya çalışıyorsun, öyle değil mi? Peki ruj satın alırken rujun rengi kadar alt tonuna da dikkat ediyor musun? Herkesin ten rengi farklı olduğu için, herkese yakışan rujun tonu da farklıdır. Sana en çok yakışacak ruj rengini bulman için, önce cildinin hangi alt tona sahip olduğunu bilmen gerekir. Ruj seçerken bu püf noktasını asla aklından çıkarmamalısın: Eğer cildin sıcak alt tonluysa, sarılık/turunculuk içeren sıcak alt tonlu bir ruj, cildin soğuk alt tonluysa içerisinde mavilik olan soğuk alt tonlu bir ruj tercih etmelisin. İşte bu kadar basit! Doğru alt tonlu bir ruj, cildinle daha iyi bütünleşir ve çok daha doğal durarak dudaklarının güzelliğini ortaya çıkarır. Dudak makyajında mükemmel bir görünüm elde etmek için kolay uygulanan ve yoğun renk veren dudak kalemini de istersen tek başına, istersen bir rujla birlikte kullanabilirsin

 

Sana yakisan ruj   thumbnail


Ruj seçerken göz ardı etmemen gereken bir nokta var. Her rengin sıcak alt tonlu ve soğuk alt tonlu onlarca farklı yorumu bulunuyor. Örneğin kırmızı ruj, soğuk alt tonlu ve saten bitişli, ya da sıcak alt tonlu ve mat bitişli bir kırmızı ruj olabillir. Bu ayrım her ruj için geçerlidir. Bu yüzden yeni bir ruj satın almaya gittiğinde tüm o ruj renkleri ve numaraları kafanı karıştırmasın. Bu yazımızda cildinin alt tonuna göre sana en çok hangi ruj renklerinin yakıştığını öğrenebilir ve ruj seçimi yaparken işini kolaylaştıracak ipuçlarını bulabilirsin. Hazırsan başlıyoruz!

SOĞUK ALT TONLULAR İÇİN RUJ RENKLERİL

Yazın bronzlaşmak yerine daha çok kızarıyorsan, büyük ihtimalle soğuk alt tonlusun. Bunu anlamak için yapman gerekense çok basit. Açık tenliysen ama cildinin alt tonunu bilmiyorsan, bileğinin içerisindeki damarlara bakarak bunu öğrenebilirsin. Eğer damarların mavi ya da morsa soğuk alt tonlusun, yeşilse sarı alt tonlusun demektir. Eğer her iki renkte de damarın varsa nötr bir alt tona sahipsindir ve bu da hemen hemen her ruj renginin sana yakışacağı anlamına gelir. Soğuk alt tonlulara genel olarak pastel ruj renkleri çok yakışır. Günlük dudak makyajında kullandığın tonları da renklerin en açık tonlarından seçebilirsin. Gece makyajında ve özel günlerde elbette koyu renk ruj sürebilirsin. Soğuk alt tonluysan yine soğuk alt tonlu bir koyu kırmızı ruj ya da mor ruj tercih edebilirsin.

 

SICAK ALT TONLULAR İÇİN RUJ RENKLERİ


Sıcak alt tonluysan bu püf noktaları senin için geliyor. Cildin esmerleştikçe kullanılan rujun rengi de koyulaşmalıdır; böylece daha doğal bir görünüm elde edebilirsin. Sıcak alt tonlulara da hemen hemen her renk ruj yakışır, yeter ki doğru tonda olsun. Koyu kırmızı, mürdüm, koyu pembe, bordo, kahverengi tonlarda iddialı ruj renklerinin yanı sıra nude ruj renkleri de yeteri kadar koyu olduğu sürece sıcak alt tonlular tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Kırmızı ruj sürmek istiyorsan, bordo ruj ya da kahverengilik içeren bir koyu kırmızı ruj tercih edebilirsin. Nude ruj seçimi yaparken dudaklarının doğal renginden daha açık tonda bir ruj tercih etmemelisin, yoksa dudakların cansız durur. Eğer bir rengin senin için doğru olup olmadığına karar veremiyorsan, önce mutlaka bileğinin iç tarafında, en az güneş gören bir bölgede ruju test etmelisin. Rujun alt tonu, cildinin alt tonu ile güzelce bütünleşiyor ve cildinde doğal duruyorsa o ruju kesinlikle dudaklarında da denemeni öneririz. Cildinin alt tonunu biliyor olsan da, doğru ruju deneme yanılma yöntemi ile bulman gerekebilir. Hadi, denemeye hemen başla!

Maybelline Lipstick Color Sensational Made For You Red For Me 041554564846 O US

 

NÖTR ALT TONLULAR İÇİN RUJ RENKLERİ

Beyaz tenli olamayacak kadar koyu tenliysen ve kolay bronzlaşıyorsan, buğday tenli olabilirsin. Buğday tenliler, sıcak alt tonlu ya da nötr alt tonlu olabilir ama genellikle soğuk alt tonlu olmazlar. Şeftali rengi ruj nötr alt tonlulara çok yakışır. Eğer şeftali renginden daha koyu tonda bir ruj arıyorsan, turunculuk içeren bir kırmızı ruj ya da açık kahverengi ile sarı karışımı olan kiremit rengi ruj kullanmayı dene. Kıyafetine ve göz makyajına uygun soğuk tonlarda bir ruj kullanman gerekiyorsa leylak ya da gül kurusu tonlarında bir ruj seçebilirsin. Pembelik ya da kahverengilik içeren nude ruj renkleri de nötr alt tonluların günlük makyajlarını tamamlayabilir. Bu sene New York Moda Haftası'nda kullanılan makyajlarda gözler ön plandaydı ve dudaklarda da daha çok nude tonlar hakimdi. Sen de makyaj trendlerini takip ediyorsan, mutlaka nude ruj koleksiyonunu genişletmelisin!

MAYBELLINE NEW YORK COLOR SENSATIONAL MADE FOR ALL RUJ SERİSİ HER TEN RENGİNE UYAR!


Maybelline New York Color Sensational Made For All Ruj ürününün herkese yakışan evrensel 6 rengi ile hayalindeki ruja artık kavuşabilirsin! Made For All serisi; pembe, mat kırmızı, nude, mürdüm, fuşya ve saten kırmızı renkli altı adet rujdan oluşuyor. Tüm bu renkler 50 farklı cilt tonunda denendi ve istisnasız olarak her cilt tonuna yakışan tonlar seçildi. Tek sürüşte tam rengini veren yoğun pigmentleri, dudakları kurutmayan kremsi formülü ve kolay sürümü sayesinde Maybelline New York Color Sensational Made For All Ruj serisi seni bekliyor!