FEMINEN VE İDDIALI: KIRMIZI RUJ MAKYAJI

Kırmızı ruj makyajı; seni girdiğin ortamın yıldızı yapabilecek ve tüm dikkatleri mükemmel bir forma ulaştırılmış teninde toplayabilecek, çarpıcı, etkileyici ve kesinlikle iddialı bir makyaj. Özellikle gece kombinlerinde teni ve duruşu bambaşka bir boyuta taşıyan bu makyaj trendi ile kişiliğindeki feminen ve çekici nüansları tarzına taşıyabilirsin. Yeter ki sana en uygun kırmızı ruj rengini bul!

Sonrasında kırmızı ruj makyaj adımlarını en ince ayrıntılarına kadar anlattığımız bu yazıyı inceleyerek tenine göz alıcı bir dokunuş yapabilirsin. Üstelik, kırmızı rujla mükemmel bir uyum yakalayabilecek göz makyajı modellerinden de bahsettik! Ne dersin, başlayalım mı?

Kırmızı ruj makyajı nasıl yapılır?

Genel yargının aksine kırmızı ruj makyajı her an kullanılabilir. İşe giderken, günlük yaşamında ya da gece kombinlerinde kırmızı ruj makyajı ile dudaklarını ön plana çıkarabilir, duruşunu estetikle besleyebilirsin. Burada önemli olan günün ve ortamın moduna uygun bir denge kurabilmek.

Kırmızı ruj makyajına, her zaman olduğu gibi, ten ile başlamak gerekiyor. Bu aşamada makyaj bazı ve cilt tonuna uygun bir fondöten ile teninin pürüzsüzleştirmelisin. Böylece dudak formunu daha çok ön plana çıkarabilirsin.

•    Ten makyajı sırasında cilt lekelerini kapatacak ve kızarıklıkları örtecek bir concealer kullanmalısın. Unutma, yüzünde yalnızca dudakların kırmızı olacak, tenin değil!

•    Rujuna ve stiline uygun bir göz makyajı sonrasında dudaklarını şekillendirmeye geçebilirsin. Yapman gereken ilk şey, dudaklarını nemlendirmek. Bu noktada nemlendirici dudak balmı kullanabilirsin.

•    Sonrasında rujunla aynı tonlardaki bir dudak kalemi ile dudak şeklini belirlemesin. Böylece hem dudakların daha düzgün görünür hem de ruju hatasız bir şekilde sürebilirsin.

•    Sıra geldi ruj aşamasına… Kalem ile belirlediğin dudak çerçevesini kırmızı rujun ile nazikçe doldurmaya başlayabilirsin. Bu aşamada dudaklarının iç kısmından başlayarak dışa doğru ilerlemelisin.

•    Alt ve üst dudaklarına ruju düzgünce uyguladıktan sonra göz alıcı dudaklarının keyfini sürebilirsin!

 

gigi redlips

Püf noktalar: Hatasız ve kusursuz kırmızı ruj makyajı nasıl olmalı?

Kırmızı ruj sürmek zaman zaman göz korkutabiliyor. Koyu renk rujlar hataları çok belli ettiği için uygulama aşamasında bir tık daha titiz ve özenli olmakta fayda var.

•    Dudaklarını nemlendirdikten sonra ruj adımına geçmeden önce yapabileceğin bir şey daha var. O da, kapatıcı ile dudak rengini nötrlemek. Bu sayede süreceğin rujun rengini daha çok vurgulayabilirsin.
•    Kırmızı ruj ile dudaklarını renklendirdikten sonra dudak çevrene likit formlu bir kapatıcı uygulayabilirsin. Bu, hem ufak taşmaları kapatmaya yardımcı olur hem de dudak hatlarını belirginleştirir. Böylece çok daha kusursuz bir duruşa sahip olabilirsin.
•    Dudaklarını daha dolgun göstermek için dudak ortasına biraz parlatıcı sürebilirsin.
•    Kırmızı ruj uygularken dudak kaleminin rujunla aynı tonda olması önemli. Ama kalemle çerçeve çizerken hata yapmaktan çekiniyorsan, beyaz dudak kalemi de kullanabilirsin.
•    Uygulama sırasında kullanacağın ruju dikkatli seçmelisin. Göz kamaştıran bir makyaj için dudak çizgilerine dolmayan, kalıcı ve dudakları kurutmayan bir ürün tercih etmelisin.

Kırmızı ruj göz makyajı ile nasıl tamamlanır?

Kırmızı rujunu stiline uygun bir göz makyajı tamamlamak bütünsel anlamda kusursuz bir görüntüye sahip olman için oldukça önemli.

•    Kırmızı ruj, eyeliner makyajı ile tamamlandığında ortaya cüretkar ve iddialı bir görüntü çıkıyor. Hafif kalınlıkta kuyruklu bir eyeliner çizgisi ile kırmızı rujun birlikte yarattığı etkiyi çok seveceksin! Dilersen farklı eyeliner uygulamaları için yazımızı inceleyebilirsin.

•    Ofise uygun kırmızı ruj makyajı istiyorsan, gözlerini yalnızca bir maskara ile belirginleştirebilirsin. Kıvrık ve dolgun bir kirpik görüntüsü, kontürü belirginleştirilmiş bir kaş ve kırmızı dudaklar ile doğal bir çekiciliğe sahip olabilirsin.

•    Günlük stiline kırmızı ruju taşırken gözlerini de nötr bir makyajla süsleyebilirsin. Nude tonların ağırlıkta olduğu hafif buğulu ve geçişli bir göz makyajının kırmızı dudaklarınla mükemmel bir uyum yakalayacağından emin olabilirsin.

•    Son dönemin trendlerinden biri olan neon göz makyajını da kırmızı ruj ile birlikte kullanabilirsin. Soluk pembe tonlu neon farlar rujunla uyumlu, yumuşak bir duruş sunar. Daha cesur bir adım atmak istersen, mavi ve zümrüt tonlarını da tercih edebilirsin. Kırmızıyla kontrast yakalayan bu renklerle hem gözlerini hem de dudaklarını ön plana çıkarabilirsin.

•    Klasik ve bir o kadar göz alıcı bir duruş arayışındaysan, gözlerine gri ve kahve tonlarının hakim olduğu buğulu bir makyaj yapabilirsin. Bu tarzdaki göz makyajına ışıltılı bir far ile baz yaparak yıldızların parlaklığını tenine taşıyabilirsin.


Göz alıcı kırmızı ruj makyajı için ürün önerileri

Her zaman olduğu gibi kırmızı ruj makyajında da hem ten rengine hem cilt tipine hem de tarzına en uygun ürünleri seçmen önemli. Biz de bu noktanın ne kadar mühim olduğunu bildiğimiz için sana özel farklı ürün önerileri hazırladık!

•    Kırmızı ruj makyajının başrolü için sana önerimiz, Maybelline New York Color Sensational Ruj serisinin Pleasure Me Red tonu! İçerisinde bal nektarı bulunan özel formülü sayesinde nemlendirici etkisi olan bu ruj dudakları kurutmaz. Böylece dudak çizgisine dolan, bayat ve rahatsız edici bir ruj görüntüsü ile karşı karşıya kalmazsın.

 

Beauty 1v1

 

•    Kırmızı dudak makyajında likit ve mat bitişli bir ruj kullanmak istiyorsan, Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj ailesinin Pioneer tonuyla mutlaka tanışmalısın! 16 saate kadar dayanan bu harika ruj ile çekiciliğinden asla ödün vermeyeceksin! Kusursuz bir likit mat ruj uygulaması hakkında merak ettiklerin için yazımızı inceleyebilirsin.

•    Gelelim kırmızı ruj makyajının bir diğer kahramanı olan concealar’a. Hem cilt lekelerini kapatırken hem de dudaklarının duruşunu belirginleştirirken Maybelline New York Fit Me Kapatıcı’dan yardım alabilirsin. Güçlü formülü sayesinde cilt lekelerini ve kızarıklıkları kolaylıkla gizleyen bu ürünle dilediğin kapatıcılık yoğunluğunu elde edebilirsin.

 

applicator ssmatteink 3000x3000

•    Kırmızı ruj ile uyum yakalayacak göz makyajında kaşlarını belirginleştirmek için Maybelline New York Brow Ultra Slim Kaş Kalemi’ni kullanabilirsin. Doğal kaş görüntüsü sunan ve kaşlarını daha dolgun gösteren bu kalemle daha belirgin bir kaş kontürüne sahip olabilirsin.

•    Kırmızı ruj makyajını yalnızca maskarayla bile tamamlayabileceğini söylemiştik. Bu aşamada bakışlarına dramatik esintiler katan, kirpiklerini kökten uca kıvıran muhteşem bir rimel arıyorsan, Maybelline New York Falsies Lash Lift Kirpik Lifting Etkili Maskara’yı deneyebilirsin. Estetik kliniklerinde yapılan kirpik lifting uygulamasının etkisini günlük makyajına taşıyan bu siyah rimelle kıvrık ve kalkık kirpiklere sahip olmak çok kolay! Eğer farklı bir maskara denemek istersen de sana özel hazırladığımız yazıyı inceleyerek kendine en iyi maskara önerileri arasından en uygun rimeli seçebilirsin.

 

product laydown falsies lash lift 2 dmi image na no cta v1

Maybelline New York sana günün her anında tenini özgürce şekillendirme ve renklendirme şansı tanıyan mükemmel ürünler sunuyor! Sen de kırmızı rujunu sana özel hazırladığımız ipuçları doğrultusunda uygulayarak güzelliğini besleyebilirsin! Dilersen göz ve ten makyajın için farklı ürünlerimizi de inceleyebilirsin.