FitMe-Matte-Poreless-Foundation-Cris-Urena-beautyimage-1x1

PUDRA

İncele

Cildinde parlamasını istediğin ve istemediğin yerler senin kontrolünde! Cildinde gün içerisinde oluşan istenmeyen parlamaları gizlemek, makyajının kalıcılığını arttırmak, cildine daha mat bir görünüm vermek ve gözenek görünümünü azaltmak için Maybelline New York pudraları tercih edebilirsin.

İncele
 • powder
  • Tümü
  • BİTİŞ
   • Doğal Görünümlü
  • Form
   • Sıkıştırılmış Pudra
  • ÖZELLİK
   • Gözenek Gizleyici
   • Matlaştırıcı
   • Parlama Karşıtı
   • Uzun Süre Kalıcı

Maybelline New York Pudra Çeşitleri

Doğru seçimler yaparak cildinin kontrolünü kendi ellerine alabilirsin. Maybelline New York pudra çeşitleriyle ten makyajına kusursuz bir bitiriş yapabilir, parlama noktalarına müdahale ederek seni gün boyu çarpıcı bir tene kavuşturacak dokunuşlarla makyajını tamamlayabilirsin. Tek yapman gereken, Maybelline New York koleksiyonlarını incelemek ve farklı form ve tonlardaki ürünler arasından tenine uygun olanı seçmek!

Pudra makyaj bitirişinde mat bir dokunuş yaparak doğal bir görünüm sunar. Bu nedenle de kusursuz bir makyajın olmazsa olmazları arasında kabul edilir. Bu ürünleri makyajın en önemli parçalarından biri yapan özelliği ise makyajı sabitlemesidir. Diğer bir ifadeyle, ten makyajı yaparken pudra kullanmak makyajın kalıcılığını artırır.

Ancak mükemmel bir görünüm için cilt tonun ve cilt tipin için doğru ürünü seçmen gerekir. Cildine en uygun ürünü bulmak için Maybelline pudra çeşitlerini inceleyebilirsin.

Pudra Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj sabitleyici olarak kullanılan bu ürünler; toz, sıkıştırılmış ve kompakt olarak sınıflandırılabilir.

Toz Pudra Çeşitleri

Toz formlu Maybelline New York Master Fix Sabitleyici ve Matlaştırıcı Pudra ile makyajının kalıcılığını artırabilirsin. Toz ürünler:

·        Hem yağlanmayı kontrol eder hem de cildini daha parlak ve aydınlık göstermene yardımcı olur.

·        Günlük makyajda doğal bir bitiş yakalamak için kullanılan toz pudralar, aynı zamanda makyajı sabitlemek için kullanılır.

·        Makyaj pişirme tekniği olarak bilinen baking uygulaması için de kullanılabilir.

Baking uygulaması için tek yapman gereken kapatıcı sürdüğün bölgeye toz formlu bir ürün uygulamak ve kısa bir süre bekledikten sonra fazlalıkları makyaj fırçası ile süpürmektir. Bu ürünlerle yapılan baking uygulaması sayesinde makyajın daha pürüzsüz görünür.

Sıkıştırılmış Pudra Çeşitleri

·        Sıkıştırılmış ürünler ise kolay kullanımları ile öne çıkar. Pratik oluşları nedeniyle hızlı rotüş için rahatlıkla kullanabilirsin.

·        Kompakt pudra, sıkıştırılmış ürünlere benzer ancak bunlara göre daha yoğun bir yapıya sahiptir. Kompakt ürünlerin yoğun yapısı tek başlarına kullanılabilmelerine olanak tanır.

·        Örneğin, fondöten kullanmaktan hoşlanmıyorsan kompakt ürünleri tercih edebilirsin. Maybelline New York Super Stay 24H Pudra uzun süre kalıcılığıyla kapatıcı özelliği gösterir ve cilt kusurlarını gizlemene yardımcı olur.

Transparan ve Renkli Pudra

·        İsminden anlaşıldığı gibi, transparan ürünler şeffaf renktir ve şeffaf olması nedeniyle kapatıcılık özelliği taşımaz.

·         Bunlar, makyaj yaptıktan sonra makyajın fazlalıklarını almak ve cildin parlamasını, makyajının tazeliğinin bozulmasını engellemek için birebirdir.

·        Transparan ya da şeffaf ürünler sabitleyici olarak da düşünülebilir.

Transparan pudra önerisi olarak Maybelline New York Master Fix Sabitleyici ve Matlaştırıcı Pudra’yı deneyebilirsin. En iyi pudra önerileri arasında olan bu ürün mat ve pürüzsüz bir görünüm oluşturur. Bu ürünleri uygularken dikkat etmen gerekenleri ve seni en mükemmel sonuca ulaştıracak ipuçalarını sana özel hazırladığımız rehberde bulabilirsin.

Renkli ürünlerse tıpkı bir fondöten gibi cilt kusurlarını gizlemene yardımcı olur. Yağlı bir cildin varsa ve hızlı bir şekilde makyajını tamamlamak istersen, renkli pudra çeşitlerini kullanabilirsin.

Pudra Uygulama Tüyoları

Kullanımı oldukça basittir. Toz ürünleri pudra fırçası ya da sünger yardımıyla, kompakt formlu olanlarıysa makyaj süngeri ile uygulayabilirsin. Uygulama aşamasında izlemen gereken adımlarsa şu şekilde:

·        İlk olarak cildi nemlendir.

·        Cildini nemlendirdikten sonra, önce fondöteni sonra pudrayı kullanmalısın.

·        Eğer fondöten kullanmıyorsan, doğrudan pudra adımına geçebilirsin.

·        Toz ürünleri kullanırken daha doğal bir görünüm için fırçadaki fazlalıkları çırpmalısın. Böylece fırçayı yüzüne uyguladığında, ürün cildine daha pürüzsüz bir şekilde yayılır.

·        Pudrayı ilk olarak yüzünün ortasına uygulamalısın. Sonrasında dairesel hareketlerle yüzünün dış kısımlarına doğru dağıtabilirsin.

·        Ürünleri ortadan dışarı doğru uygulaman daha eşit ve doğal bir görünüm yakalamana olanak tanır.

Maybelline New York ile Pürüzsüz Ciltler

En iyi pudra ürünlerini bulabileceğin Maybelline New York, her cilt tipine uygun çeşitleri ile her zaman göz alıcı görünmene yardımcı olur.

Pudra seçimi yaparken matlaştırıcı ürünlere odaklanmayı tercih ediyorsan Maybelline New York Master Fix Sabitleyici ve Matlaştırıcı tam sana göre demektir! Transparan formuyla tüm ten renkleri ile uyumlu olan bu ürün mat bitirişi sayesinde cildin yağlı görünümünü yok eder.

Matlaştırıcı ürün önerileri arasında yer alan Maybelline New York Fit Me Matte + Poreless ise parlamayı kontrol altına alarak gözenekleri gizler ve doğal cilt tonuna uyum sağlar.

Daha fazla kalıcılık içinse Maybelline New York Super Stay 24H’i tercih edebilirsin. Super Stay, su ile temas etse bile özel formülü sayesinde makyajının tazeliğini uzun süre korur. Böylece sen de gün boyu taze kalan makyajının keyfini sürebilirsin!

Maybelline New York değişen pudra fiyatları ve farklı formlardaki ürünleri sayesinde kullanıcısına her tarza ve tene uygun olabilecek ürünler sunuyor. Sen de makyajına harika bir bitiş yapacak ürünlerle tanışarak gün boyu seninle olacak makyajının tadını çıkarabilirsin. Maybelline New York aydınlatıcı, allık ve bronzer çeşitleriyle ten makyajını tamamlayabilirsin.

Ruj

foundation_masthead_1x1_v2
Daha Fazlasını Keşfet
Ruj
Daha Fazlasını Keşfet

Dudak Parlatıcısı

better-skin-concealer-foundation-emily-didonato-beautyimage-1x1
Daha Fazlasını Keşfet
Dudak Parlatıcısı
Daha Fazlasını Keşfet

DUDAK KALEMİ

FitMe-Matte-Poreless-Foundation-Cris-Urena-beautyimage-1x1
Daha Fazlasını Keşfet
DUDAK KALEMİ
Daha Fazlasını Keşfet

Dudak Balmı

contour-master-contour-gigi-hadid-beautyimage-1x1
Daha Fazlasını Keşfet
Dudak Balmı
Daha Fazlasını Keşfet
Tüh, görünüşe göre giriş yapmamışsın! Lütfen önce giriş yap! Veya Hesap oluştur.