TRANSPARAN PUDRA NEDİR? NASIL UYGULANIR?

Transparan pudra nedir, ne işe yarar, transparan pudra fiyatları hakkında detaylı bilgi maybelline.com.tr'de. Transparan pudra nasıl uygulanır hemen öğrenin!

Mükemmel bir ten makyajı yaptığında herkesin cildine iltifat ettiğini ve bunun da seni harika hissettirdiğini biliyoruz. Peki her gün saatlerini harcamadan kusursuz bir ten makyajı yapmanın çok kolay olduğunu söylesek, ne dersin? Bunun için ihtiyacın olan sadece tek bir ürün var, o da transparan pudra. Cildinin mat ve pürüzsüz görünmesini istiyorsan, makyaj çantandaki gizli kahraman transparan pudraya bir şans vermelisin. Eğer transparan pudran yoksa mutlaka bir tane edinmelisin. Transparan pudra ne işe yarar ve transparan pudra nasıl kullanılır diye merak ediyorsan, işte püf noktaları...

DFA8 11035091a Beauty 4CMG

Transparan Pudra Nedİr?

Transparan pudra, günlük makyajında kullandığın kompakt pudralardan çok daha açık renkli olduğu için, sürdüğünde yüzünde bembeyaz duracağını düşünmüş ve bu yüzden kullanmaktan çekinmiş olabilirsin. Endişelenmene gerek yok! Çünkü transparan pudra, bebek pudrasından çok daha ince bir yapıda olan ve kutusunda beyaz renkli dursa da uygulandığında renk vermeyen bir pudra. Transparan pudralar genellikle beyaz olsa da, buğday ve esmer tenliler için çok açık sarı ya da ten renkli transparan pudra seçenekleri de var. Transparan pudralar, sıkıştırılmış (kompakt) veya toz formda olabilir. Farklı formda olsalar da ikisi de aynı sonucu verir. Bu yüzden hangisinin kullanımını daha pratik bulursan onu tercih edebilirsin. Transparan pudralar ayrıca matlaştırıcı ve aydınlık verici olarak iki farklı bitişe sahip olduğu için cildinin ihtiyacı hangisiyse onu kullanabilirsin. Kuru bir cildin varsa aydınlatıcı

özelliği olan, yağlı ya da karma bir cildin varsa da matlaştırıcı etkiye sahip olan bir transparan pudra seçebilirsin.

Transparan pudra content image

Transparan Pudra Ne İşe Yarar?

Transparan pudrayı makyajında birkaç farklı şekilde kullanabilirsin. Transparan pudra, ten makyajında sabitleyici olarak da kullanıldığı için, makyaj sabitleme pudrası adıyla da bilinir. Göz altı kapatıcısı nı ya da kontür işlemi yaptığında tüm yüzünü sabitlemek için transparan pudra kullanabilirsin. Transparan pudranın, yağlı ciltlerin en büyük kurtarıcısı olduğunu biliyor muydun? Gün içerisinde cildinde yağlanma olursa, transparan pudra kurtarıcın olabilir! Yüzünde parlayan bölgelerin üzerinden hafif bir transparan pudra ile geçersen, makyajın yeni yapılmış gibi görünür. Harika, değil mi?

Yağlı görünümü azaltan transparan pudra, kuru ciltler için de harikalar yaratır. Nasıl mı? Aydınlatıcı etkili ve ışıltılı transparan pudra seçenekleri ile fondöteninin donuk ve mat durmasını önleyebilir ve yüzüne anında aydınlık bir hava katabilirsin. Üstelik transparan pudranın mucizesi bunlarla sınırlı değil. Rujunu matlaştırmak için de transparan pudra kullanabileceğini biliyor muydun? Ruj sürdükten sonra tek kat peçeteyi dudaklarının üzerine koyup, peçetenin üzerinden küçük bir fırçayla bir kat transparan pudra geçersen, peçeteyi kaldırdığında rujunun matlaşmış olduğunu göreceksin. Bu şekilde rujunun kalıcılığını da artırmış olursun.

Transparan Pudra Nasıl Uygulanır?

Daha önce hiç transparan pudra kullanmamış olsan da hiç merak etme, çünkü son derece basit bir uygulaması var. Eğer toz formda bir transparan pudra kullanacaksan, önce kapağını aç ve kapağının içine az miktarda pudradan dök. Geniş bir pudra fırçasını kapağın içinde gezdir ve fazla pudrayı fırçadan silkele. Fırçayı yüzünde yağlanan ve parlayan bölgelere nazikçe uygula. Toz pudra yerine kullanımı daha kolay olan kompakt transparan pudrayı da istersen süngerle ya da fırçayla normal pudra uygular gibi uygulayabilirsin. Gün içerisinde en çok T bölgesi, yanaklar ve çene parlama yaptığı için bu bölgelere yoğunlaşabilirsin. Transparan pudrayı ne kadar az uygularsan, o kadar doğal durur; cildin çok yağlı diye çok fazla transparan pudra kullanırsan ten makyajın kalıp gibi bembeyaz görünebilir. Aman dikkat!

Transparan Pudra İle “Baking” Nasıl Yapılır?

Göz altı kapatıcısını sabitlemek için "Transparan pudra nasıl kullanılır?" diye soracak olursan, sana önereceğimiz iki yöntem var. Birincisi, yumuşak ve geniş bir pudra fırçası ile aldığın az miktardaki transparan pudrayı hafifçe kapatıcının üzerinden geçebilirsin. İkincisi de “Baking” adı verilen yoğun transparan pudra uygulaması ile göz altlarını sabitleyebilirsin. Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu'nun da "makyaj pişirmek" olarak tabir ettiği bu yöntem göz çevrene aydınlık verir, gece makyajlarında ya da özel günlerde uygulandığında, ten makyajının çok daha uzun süre kalıcı ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Maybelline New York Master Fix Transparan Pudra İle Parlamayan Kusursuz Bİr Cİlt

Şimdi seni yepyeni bir ürünle tanıştırıyoruz. Fit Me Matte+Poreless Pudra, transparan olduğu için her cilt tonu ile uyumlu. Cildindeki parlamaları anında yok ederek ve cildinin saatlerce mat kalmasını sağlar. Maybelline transparan pudra, yumuşak ve incecik yapısı ile pürüzsüz bir ten görünümü verir, makyajını anında sabitler ve makyajının gün boyu kalıcı olmasını sağlar. Bu ürüne bir şans vermeye ne dersin?