Maybelline New York Maskara Seçme ve Kullanma Rehberi


Maybelline New York Maskara Seçme ve Kullanma Rehberi


Etkileyici ve çarpıcı bir makyajın vazgeçilmezi, detaylı ve özenilmiş bir göz makyajıdır. Tüm dikkatleri üstünde toplayan ve iltifatlar almanı sağlayan bir göz makyajının yıldızı ise kuşkusuz, maskara.

Maskara gözlerini ön plana çıkararak tüm yüz makyajının duruşunu ve anlamını belirleyen büyülü bir etkiye sahip. İşte bu nedenle kendin ve mükemmel kirpiklerin için en iyi maskara çeşidini bulman her an kusursuz bir makyaja sahip olman açısından oldukça önemli.

Doğru ürün tercihleri ve rimel sürme teknikleri ile gözlerinin güzelliğini belirginleştirerek bakışlarına derinlik katmak senin elinde. Ve tabii ki Maybelline New York her zaman olduğu gibi bu yolda da seninle! Farklı kullanım amaçları doğrultusunda geliştirilen rimel çeşitlerinden moduna ve tarzına uygun olanı seçerek aradığın mükemmelliğe kavuşabilirsin.

Senin için hazırladığımız bu kapsamlı rehber içerisinde kirpiklere göre rimel seçimi hakkında merak edilenleri, rimel sürerken dikkat etmen gerekenleri ve seni profesyonel makyaj teknikleriyle tanıştıracak bilgileri bulabilirsin.

Maskara Nedir, Ne İşe Yarar?


Rimel, göz makyajına vurgu yapmak, çarpıcı bir görünüm elde etmek ve etkileyici bakışlarla dikkat çekmek için en çok tercih edilen kozmetik ürünlerinden biri. Bu harika ürün minik bir fırçayla uygulanıyor. Rimelin amacı ise her bir kirpik telinin çok daha dolgun ve uzun görünmesini sağlamak. Böylece gözler daha belirgin bir forma ulaşıyor ve makyajın etkisi artıyor.

Sen de kirpik tipine ve istediğin sonuca göre kendine uygun olanı mutlaka bulabileceğin Maybelline maskara çeşitleri ile daha uzun, daha hacimli ve daha kıvrık kirpiklere sahip olabilirsin!

 

1

 

Maskara Çeşitleri Nelerdir?

Maskaralar, farklı kirpik yapıları göz önünde bulundurularak tasarlanan, farklı formlarda ve materyallerde üretilmiş fırçalara sahiptir. Aslında rimeller fırça tiplerine ve kirpiklerde bıraktıkları etkilere göre de sınıflandırılabilir. Ama ilk olarak en temel maskara çeşitlerinden bahsedelim. Çünkü tüm rimeller mutlaka bu üç gruptan birine dahildir. Sonrasında ihtiyaca uygun rimel önerilerine de geleceğiz.

• Kirpiklerini uzatan, hacim kazandıran, belirginleştiren ve dolgunlaştıran maskara çeşitleri; suya dayanıklı, renkli ya da şeffaf maskara şeklinde sınıflandırılabilir. Burada unutmamak gereken bir nokta var: Suya dayanıklı ibaresi bulunmadığı sürece tüm maskaralar suda çözünebilir özelliğe sahiptir.

• Renkli maskara çeşitlerinden en çok tercih edilen kahverengi maskaralar, daha açık renkli kirpiklere sahip olanlar için idealdir. Böylece açık tonlardaki kirpiklerini ön plana çıkarabilirsin. Standart maskaraların kirpiklerinden temizlenmesi oldukça kolaydır

• Suya dayanıklı rimel çeşitleri nemden etkilenmeyen yapıları ile çok daha uzun süre bozulmadan ya da topaklanmadan kullanılabilir. Nemli yaz ayları için en çok tercih edilen maskaralar arasında yer alır. Suda çözünmeyen formüllerle üretilen maskaraların temizliğine biraz daha fazla özen gösterilmeli. Bunun için özel yağ bazlı göz makyajı temizleyiciler kullanılmalı.

• Şeffaf maskalar ise renksiz ve jel formlu ürünlerdir. Gözde ıslak makyaj etkisi yaratır. Bu ürünler renkli rimel öncesinde maskara bazı olarak da kullanılabilir. Özellikle koyu tonlu kirpik yapısında oldukça doğal bir görünüm kazandıran şeffaf maskaralar günlük makyajda sık sık kullanılır.

Maskara Nasıl Sürülür?

 

Kusursuz bir makyaja kavuşmak her ürünü en doğru şekilde uygulamak gerekiyor. Özellikle rimel gibi bulaşma tehlikesi olan makyaj malzemelerinde normalden daha dikkatli davranmak gerekiyor. İşte tüm bu nedenlerden dolayı uygulama adımlarını çok iyi bilmek lazım. Peki, rimel nasıl sürülür?

• İlk adımda yapman gereken kirpiklerini temizlemek. Kirpik üzerinde kalan makyaj artıkları veya yapışan tozlar uygulamayı olumsuz etkileyebilir. Makyajdan en iyi etkiyi elde edebilmek için temiz cilde uygulama yapmak gerekiyor.

• İkinci adımda kirpik kıvırıcı ile kirpiklerine şekil ver. Eğer bu ürünü kullanmayı sevmiyorsan direkt diğer adıma da geçebilirsin.

• Üçüncü adımda varsa maskara bazını uygula.

• Sıra geldi en önemli noktaya. Maskara fırçasını kirpiklerinin dibine oturt ve yukarı doğru zikzak hareketlerle döndürerek uca doğru sür. Bu sürüş şekli ile maskara kirpiklerinin tamamına uygulanır ve kirpiklerinin arasına eşit şekilde dağılarak kirpiklerinin çok daha dolgun görünmesini sağlar. Sana da uzun, hacimli ve belirgin kirpiklerinin tadını çıkarmak kalır!

• Alt kirpiklerin yapısı gereği daha kısa olduğu için alt kirpiklere maskara uygulamak daha zordur. Alt kirpiklerine uygulama yaparken maskaranın yüzüne bulaşmasını önlemek için yukarı bakmalısın. Üst kirpiklere uyguladığın şekilde alt kirpiklerini de tamamlayabilirsin.

• Maskaraları tek kat uygulayabileceğin gibi ikinci katla çok daha etkili bir sonuç alabilirsin.

Maskara Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

 

• Maskaranın kirpikte uzun süre etkisini kaybetmemesi, daha dolgun görünmesi ve kalıcı olması için mutlaka baz kullanmalısın. Maskara bazı, maskaranın tutunmasını kolaylaştırır.
• Eğer maskara bazın yoksa transparan pudradan yararlanabilirsin. Bir pamuklu çubuk yardımıyla bir miktar transparan pudra ya da talk pudrayı kirpiklerine uygulayıp maskarayı üzerine sürebilirsin. Transparan pudra talk pudraya göre maskaranın altında daha kolay kaybolduğu için transparan pudra uygulamak daha etkili sonuç verir.
• Tek maskara yerine farklı özelliklere sahip olan maskaralar da tercih edebilirsin. Bir katta kirpik uzatan rimel kullanırken diğerinde hacim veren bir ürün kullanabilirsin. Böylece kirpiklerinin daha hacimli bir forma ulaştırırken iki kat da uzun görünmesini sağlayabilirsin.
• Aynı zamanda maskara sürerken ulaşamadığın kirpiklerin için maskarayı dik tutmayı denemelisin. Maskarayı hem yatay hem dikey olarak uygulamak, istediğin sonuca daha çabuk ulaşmanı sağlar.
• Son olarak kirpiklerinin yapısını bozmamak için maskarayı akşamları temizlemeyi unutmamalısın.

Tüm adımları tamamladıktan ve püf noktalarını uyguladıktan sonra aynada son kontrolleri yapmayı unutma. Bu aşamada da dikkat etmen gereken noktalar mevcut:

• Kirpiklerinde topaklanma olmamalı.
• Kirpiklerin olduğundan çok daha uzun, kıvrık ve gür görünmeli.
• Kirpiklerin birbirinden tek tek ayrılmış olmalı, teller birbirine yapışmamalı.

Eğer kontrol listesi tamamsa, günü çarpıcı gözlerle geçirmeye hazırsın demektir! Ama eğer istediğin etkiyi alamadıysan yapman gereken ilk şey kullandığın maskarayı kontrol etmek olmalı. Çünkü doğru ürün tercihi yapmadıysan sen ne kadar uğraşırsan uğraş kirpiklerinde hayal ettiğin kıvrık ve dolgun görünümü elde edemezsin.

Sana aradığın etkiyi sunacak farklı rimel çeşitlerini Maybelline New York serilerinde bulabilirsin. Sana sunacağımız tavsiyelerle kendine en uygun ürünü seçebilirsin. Eğer maskara kullanmayı sevmiyorsan yazının sonunda bahsedeceğimiz kirpik lifting uygulaması da senin için bir seçenek olabilir. Tabii bu uygulamanın sana vadettiklerini Maybelline New York’un dolgunlaştırıcı ve kirpik uzatan maskara çeşitlerinde de bulabilirsin!


 2

Maskara Nasıl Seçilir?

Maskara seçimi yaparken kirpiklerinin istediğin görüntüye ulaşması için, farklı fırça ve yoğunluk sağlayan ürünler arasından en iyi seçeneği bulmalısın. Maskaraların, her makyaj malzemesi gibi, açıldığı andan itibaren kullanılması gereken belirli bir süresi vardır. Buna dikkat ederek seçimini yaptığın ürünü rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsin.

Maskaranı çıkarırken de doğru makyaj temizleyiciyi kullanarak kirpiklerinin sağlığını koruyabilir ve her maskara kullanımında sağlıklı kirpik görünümünü koruyabilirsin.

Faydalı olacağını düşündüğümüz aşağıdaki birkaç öneri sayesinde kendine en uygun maskarayı bulabilirsin:

     • Maskara fırçasını kirpik yapına uygun olarak seçmelisin.
     • Daha doğal bir görünüm içinse kahverengi maskara tercih edebilirsin.
     • Kalın fırçalı maskaralar bol miktarda ürünü kirpiklerine tek seferde uygulayarak daha siyah ve iddialı sonuçlar verir.
     • Silikon, taraklı yapıya sahip maskara fırçaları kirpiklerinin kıvrılması için daha çok etki eder ve daha hacimli kirpiklere sahip olmanı sağlar.

Kirpiklere Göre Rimel Seçimi Nasıl Olmalı?

Kullanacağın üründen en üst seviyede verim elde etmek için öncelikle ihtiyacın olanı belirlemelisin. Bunun için de ilk adımda kirpik yapını tanıman gerekiyor. Yani sen sen ol, bakımsız kirpiklerin bakışlarına engel olmasına izin verme! Biz Maybelline New York ailesi olarak sana en çok yakışan maskarayı bulman için yanındayız.

    • Uzun kirpiklerin varsa kıvırıcı özelliği olan fırçalara sahip maskaraları tercih etmelisin. Böylece kirpiklerinin doğal uzunluğunu koruyarak yukarı doğru kıvrılmalarını sağlar ve gözlerini daha büyük gösterebilirsin.
   • Kirpiklerin kısa diye etkileyici ve gizemli bakışlara sahip olamayacaksın diye bir şey yok. Eğer doğru ürünü bulursan yüzüne bambaşka bir anlam katabilir ve uzun kirpik görünümü yakalayabilirsin. Eğer kirpiklerin kısa ise sık kıllı maskara fırçası tercih edebilirsin. Böylece kirpiklerin daha yoğun ve hacimli görünecektir. Eğer kalın formlu ürünlere yönelirsen daha yoğun bir kirpik görüntüsüne kavuşabilirsin. İnce uçlu fırçalar sana kullanım kolaylığı sağlar. Bu tarz rimeller ile kirpiklerini rahatlıkla kavrayarak uzatabilirsin.
     • Eğer kolay kolay kıvrılmayan kirpiklerin varsa kıvırıcı etkisi olan bir ürün tercih etmelisin. Ayrıca kirpiklerine dolgunlaştırıcı rimel ile hacim katmayı da ihmal etmemelisin.
     • Yaptırdığın herhangi bir işlem ya da yanlış ürün sebebiyle kirpiklerin hasar görmüş olabilir. Eğer sağlıksız bir kirpik yapısına sahipsen kirpik besleyici rimel kullanmalısın. Böylece hem kirpiklerine ihtiyaç duyduğu bakımı yapabilirsin hem de dilediğin bakışlara kavuşabilirsin.

Fırça Yapısına Göre En İyi Maskara Nasıl Seçilir?

Maskaralar fırça yapılarına göre de sınıflandırılabilir demiştik. Doğru makyaj uygulaması için maskara seçiminde fırçayı göz önünde bulundurmak oldukça önemlidir. Maskara seçiminde nasıl kirpiklere sahip olmak istediğini belirlemelisin. Dünyanın en iyi maskarasına sahip olsan da ihtiyacına uygun maskara fırçasını kullanmadıkça istediğin sonuca ulaşman güçleşir.
Her maskara fırçası her kirpiğe uyum sağlamayacağı gibi kirpikler de her fırça ile istenilen sonuca ulaşamayabilir. Bakışlarına canlılık kazandıran göz makyajının tamamlayıcısı olarak kirpik yapına uygun maskarayı bulabilmek için maskaraların birbirinden farklı fırçalarını incelemen gerekir.

Esnek silikon fırçalı maskaralar, boğumlu kıl fırçalı maskaralar ya da ince tarak fırçaya sahip maskaralar arasından en uygun maskarayı tercih ederek göz alıcı, hacimli, uzun ve belirgin kirpiklere sahip olabilirsin. Peki hangisi sana göre?

   • Silikon ve kıvrımlı şekillere sahip maskara fırçaları, en kısa kirpiklere bile yelpaze etkisi verme konusunda oldukça başarılıdır. Kirpik boyunun kısa ya da uzun olmasına önem vermeden tüm kirpikleri kökten uca belirginleştirebilen bu fırçalar, kirpikleri tek tek ayırarak kirpiklerin görünümünü yoğunlaştırır.
   • Kirpiklerinin boyları eşit değilse ve düz bir yapıya sahipse ihtiyacın olan silikon fırçalı maskaralar kirpiklerini daha iyi kavrayarak hacimle kıvrılmasına yardımcı olur.
   • Boğumlu, iri kıl formda fırçaya sahip maskaralar, orta boy kirpiklere hacim kazandırmak için etkilidir. Kirpiklerinin cılız ve renksiz görüntüsünden şikayet ediyorsan uzun kıl yapısında olan iri fırçalı maskaraları tercih edebilirsin.

Maybelline New York En İyi Rimel Önerileri

Maskaraların makyajın en önemli tamamlayıcı adımlarından biri. Çarpıcı gözlere, etkileyici bakışlara ve kusursuz bir makyaja sahip olmanın yolu, kaliteli ve kirpiklerine göre seçilmiş bir maskarayla mümkün. Sen de Maybelline New York’un ihtiyacına yönelik sunduğu birbirinden farklı maskaralar ile anında belirgin, hacimli, kıvrımlı ve uzun kirpiklere sahip olabilirsin.
Maskara uzmanı Maybelline New York'un son trendlere uygun ürünleri ile dilediğin kirpiklere kolayca ulaşabilirsin. Üstün fırça teknolojisini yenilikçi formülleriyle birleştiren Maybelline New York; ister hacimli, ister dolgun, ister kıvrımlı ve uzun kirpiklere kolayca ulaşman için en iyi maskara çeşitleri ile her zaman yanında.

Uzun Kirpikler, Etkileyici Bakışlar: Maybelline New York Snapscara

Kirpiklerine aradığın uzunluğu verecek olan Maybelline New York Snapscara ile hacimli kirpikler gün boyu seninle. Kolay uygulama sağlayan kıvrımlı kıl fırçası sayesinde şipşak uygula!

Maybelline New York Lash Sensational ile Dolgun Bir Görünüm Bir Lift Uzağında!

Maybelline New York’un en sevilen maskaralarından biri olan Lash Sensational, kıvrımlı silikon fırçasıyla tam da ihtiyacın olan etkiyi sunar. Çift taraflı bir fırçaya sahip olan Lash Sensational, iç kısmı ile en minik kirpikleri kavrayarak belirginleştirir. Dış kısmı ise kirpiklerine tek tek dolgunluk kazandırır.
Maybelline New York Lash Sensational Maskara, yelpaze biçimindeki silikon fırçası sahip olması sayesinde kirpikleri tek tek ayırır. Kirpiklerine yelpaze etkisi verir ve en kısa kirpiklerine kadar ulaşarak onlara etkileyici bir görüntü kazandırır. Ayrıca göz şekline ve kirpik çizgisine kolayca oturur ve sana pratik kullanım imkanı sunar. Kalıcı etkisi ile kısa kirpiklerine can verecek Maybelline New York Lash Sensational Maskara’yı hemen kullanmaya başla ve tüm gözleri üzerinde topla!

Hacim Aşkına: Maybelline New York The Colossal Maskara

Kirpiklerinde çok daha yoğun bir görünüm sağlayan, 3 kata kadar daha fazla hacim veren maskara Maybelline New York The Colossal ile dolgun kirpiklerin tadını çıkarabilirsin! Özel kıl fırçası, tüm kirpiklere tek tek erişip her birine ayrı hacim verir. Özel formülü sayesinde kirpiklerinin birbirlerine yapışıp topaklanmasına engel olur.
Maybelline New York The Colossal Maskara’nın kolajen içeren formülü, kirpiklerinin zamanla daha güçlü olmalarını sağlar. Kolayca kavranan fırçasıyla seni en kısa sürede en iyi sonuca ulaştırır. Maybelline New York Colossal Maskara'yı bir kere kullandıktan sonra vazgeçmen gerçekten çok zor!

Takma Kirpik Etkisi Yaratan Maybelline New York Falsies Black Drama Maskara

Hacimsiz kirpiklerin için kullanabileceğin ve simsiyah takma kirpik etkisi ile anında etkileyici sonuç veren Maybelline New York Falsies Black Drama Maskara sayesinde göz makyajında dikkat çekici bir görünüm yakalayabilirsin.

Kavisli fırça yapısı kirpiklerini iyice kavrayıp başarılı bir şekilde kıvırır. İçerisinde fiber parçacıklar bulunan formülü sayesinde kirpiklerinde daha yoğun, hacimli ve uzun bir görünüme ulaştırır.

Simsiyah takma kirpik etkisi veren bu maskara ile göz makyajının etkisini artırabilirsin. Yoğun, dramatik ve simsiyah kirpiklere sahip olmak için, Maybelline New York Falsies Black Drama Maskara'nın yaratacağı mükemmel kirpik görünümünü denemelisin.

Maskarayla Kirpik Lifting Etkisi: Maybelline Falsies Lash Lift

Kısa ve düz kirpiklerin varsa ve uzun kıvrık kirpiklerin hayalini kuruyorsan, en iyi hacim veren maskara Maybelline Falsies Lash Lift’i mutlaka denemelisin. Kirpik bakımına olan bakış açını tamamen değiştirecek olan bu maskara ile hayal ettiğin bakışlara sahip olmak çok kolay. Bu ürünle kirping lifting uygulamasıyla hiç uğraşmadan aynı sonucu elde edebilirsin.

Maybelline New York Falsies Kirpik Lifting Etkili Maskara profesyonel kirpik lifting bakımını çok kolay şekilde elde etmek için her zaman yanında. Profesyonellerden ilham alınarak tasarlanan Maybelline New York Falsies Lash Lift Maskara çift taraflı eğimli fırçası ile kirpikleri kökten uca kavrayarak kalınlaştırır ve kaldırır.

Kirpiklerini kaldırarak kalınlaştıran ve dolgunluk veren maskara güçlü formülü sayesinde gün boyu kalıcı etki sağlar. Eğimli kıl fırçası sayesinde kirpiklerini en dipten kaldırmayı başaran maskara, güçlü formülü ile kirpiklerini olduğundan daha hacimli ve uzun gösterir.

Kirpik diplerinden uçlarına doğru zikzak hareketlerle uygulayabileceğin Maybelline New York Falsies Lash Lift Maskara dramatik uzun görünüm, hacimli ve kıvrık görünen kirpikler sağlar.

Hem kirpik lifting etkisini gözlerinde istiyor hem de bu makyaj uygulaması için zaman ve paradan tasarruf etmek istiyorsan Maybelline Falsies Lash Lift Maskara’yı hemen kullanmaya başlamalısın.

3

Maskarayla Kirpik Lifting Etkisi Elde Etme

Güzellik merkezleri her ne kadar kirpik lifting’i uygulamasının tamamen zararsız olduğunu söyleseler de söz konusu gözler olduğu için oldukça fazla dikkat etmek gerekir. Kirpiklere aşama aşama uygulanan kimyasal içerikli solüsyonlar gözleri tahriş edebileceği gibi, istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Ortalama 2-3 ay sonrasında etkisi geçen uygulamanın sonunda kirpik dökülmeleri, gözlerde hassaslaşma ve kirpiklerin cılızlaşması gibi durumlara sık sık rastlanmasa da bu uygulamanın devamlılığı bu tarz reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Aynı zamanda alerji, tahriş, arpacık, kanlanma, kaşıntı gibi göz hassasiyetine sahip kişilerin kirpik lifting yaptırması uzmanlar tarafından önerilen bir uygulama değildir. Böyle durumlarda gerçekten güzel ve doğal sonuçlar veren kirpik lifting uygulamasına alternatif olacak şekilde pek çok ürün geliştirilmiştir. Bu ürünlerden en önemlisi elbette ki maskaradır.

Doğal görünüme sahip uzun ve kıvrık kirpiklere Maybelline Falsies Lash Lift kirpikleri kaldıran maskara sayesinde kavuşabilirsin. Böylece hem pahalı hem de kimyasal olması nedeniyle yaptırıp yaptırmamakta kararsız kaldığın kirpik lifting uygulamasının etkilerini daha hızlı şekilde yaşayabilirsin.

Maybelline New York Maskara Fiyatları

Maybelline New York istediğin özelliklere ve tercihine bağlı olarak pek çok farklı maskara çeşidini sunar. Maskara fiyatları da, genel olarak her bütçeye uygun aralıktadır. Geniş ürün seçenekleri arasından tercih yapman oldukça zor gibi görünse de, seninle paylaştığımız önemli noktalara dikkat ederek ve birkaç basit adımı takip ederek sana ve bütçene uygun doğru maskaraya ulaşabilirsin.
İlk olarak bir maskaradan neler beklediğini belirlemeli ve bu beklentilerinin karşılanması için ürünlerin özelliklerini incelemelisin. İstediğin özellikleri sağlayan Maybelline New York maskara çeşitleri arasından belirlediğin bütçe doğrultusunda seçim yapabilirsin.

Maskaranın Ömrü Ne Kadardır?

Maskaraların kullanım ömrü genellikle 4 - 6 ay arasındadır. Maskaranın kullanım ömrüne dikkat etmediğinde kirpiklerin zarar görebilir. Ömrü tükenen maskaraları kullanmaya devam ettiğinde hem maskaradan ilk zamanki verimi alamazsın hem de kirpiklerin için dökülme gibi problemler yaşayabilirsin.
Maskara kuruysa ve kokusu değiştiyse bozulmaya başlamış demektir. Bozulmaya başlayan maskaralarda, renk değişiklikleri ortaya çıkar ve sürüldüğünde kirpiklerini sertleştirir. Bu durumlara dikkat ederek maskara kullanımını daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsin.
Senin için sunduğumuz ipuçlarını inceleyerek kirpik tipine ve elde etmek istediğin etkiye en uygun ürünü seçebilirsin. Unutma, sen ne dilersen dile biz Maybelline New York ailesi olarak her zaman yanındayız ve seni kusursuz görünüme kavuşturacak bu yolda seni asla yalnız bırakmayız!