Doğru Maskara Nasıl Seçilir?

Maskara, doğal bir makyaj ya da gece makyajı fark etmeksizin her görünümde bakışlaraanında anlam kazandırmanın en etkili yollarındanbiri... Maskara seçimi tam da bu noktada önem kazanıyor desek yanlışolmaz. Kalınfırça ya da ince fırçadankılfırçaya ve huniden kıvrımlıfırçaya kadar, makyajseverlere sunulan pek çok seçenek var. Peki senin ifadeni güçlendirmek için bir maskaradan beklentin ne? Dolgun mu hacimli mi ya da kıvrımlı kirpikler mi? Dilersen sana yakışacakgörünümü bulmak için sanal makyaj uygulamasını da deneyebilirsin. İşte seni ideal maskaraya ulaştıracak birkaç püf noktası.

Maskara Nasıl Seçilir?

Maskara, kozmetikte son nokta diyebiliriz. Zira göz alıcı görünümüne dramatik bakışlarkazandırabileceği gibi gözlerini birkaç adımda ortaya çıkarmana da yardım edebilir. Raflarda yerini alan düzinelerce maskara arasından senin için en doğru olana ulaşarak makyaj rutinini tek adımda tamamlayabilirsin.

● Kirpiklerim hacimli görünsün diyenlerin tercihi kalınfırçaolmalı.Hem kalın hem de sık bir maskara fırçası, kirpiklerini kavrayarak ürünü iyice dağıtır. Bu da iddialı ve siyah kirpiklere sahip olabileceğin anlamına gelir. Maskaralarda sık rastlanılanfırçalardan biri de kıvrımlıfırçaçeşitleri oluyor. Kirpik boylarıeşitolmayanların tercih edebileceği bu fırça ile kirpiklerini aynı boya getirirken belirginleşmesinisağlayabilirsin. Üstelik yelpaze etkisi verdirerek yoğun görünümlü kirpiklere kavuşabilirsin. Huni şekilli fırçalar, kirpikleri tek tek ayırırken dolgun bir görünüm ihtiyacını da karşılar. Peki ya kum saati şekline sahip fırçalar?Topaklanma yapmayan bu fırça ile maskaranı kat kat uygulayabilir, canlı ve enerjik bakışlara sahip olabilirsin.

● Maskara seçimi aşamasında fırçalardan sonra dikkat etmen gereken nokta ise birden fazla etkiye sahip olup olmadığıdır.Kirpiklerini uzatırkenaynı zamanda hacim kazandıran ürünlere yönelebilirsin ya da tek tek ayırırken uzatma etkisi bulunan maskaraları tercih edebilirsin. Tek yapman gereken neye ihtiyacınolduğuna odaklanmak.

● Bir maskaradan beklenen en son şey topaklanma yapmasıdır.Çoğu zaman makyajdan istenilen görüntünün elde edilmesi için kat kat maskara uygulanır. Dolayısıyla maskara seçimi aşamasında kirpiklerinde topaklanma ve ağırlık hissi yapmayacak ürünleri tercih etmeye özen gösterebilirsin.

● Her kozmetik ürününde olduğu gibi maskaranın kalıcılıkvadetmesi gerekir. Zira gün içerisinde maskaranın göz altınaakması ya da kirpiklerin yavaş yavaş aşağı düşmesi en son istenilen görüntülerin başında gelir.

Kirpiğe Göre Maskara Seçimi

Cesur ve güzel bir görünüm yakalamanın yolu kirpik tipine uygun seçilen maskaradan geçiyor. Göz makyajının olmazsa olmazı; derin ve güçlü bakışların kilit noktası maskara seçimi için kirpiklerini rehber edinebilir ve bakışlarında istediğinkusursuz görüntüyü oluşturabilirsin.

Kısa Kirpikler İçin Maskara

Uzun kirpikler, gözlere ifade kazandırmanın etkili yollarından biri. İncefırça,kısa kirpikleri uzun göstermenin anahtarıdır. Kirpiklerini kökten uca kavrayabilecek yapıda olan bu fırçalar ile umduğun sonuçlar ile karşılaşabilirsin.Kısa kirpiklere sahipsen, hem etkileyici hem de canlıbakışlar için sıkkıllı maskara fırçalarını da tercih edebilirsin. Kılfırça,her bir kirpiğe kolayca ulaşır. Kirpiklerine dolgunluk kazandırırkenekstra hacimli görünmesini de mümkün kılar. Kısa ve renksiz görüntünün yerini yoğun kirpik görünümüne bırakmak istersen kalınformlu ürünleri, makyaj listene ekleyebilirsin.

İnce Kirpikler İçin Maskara

İnce kirpikler için ihtiyacın olan tek şey hacim veren bir maskara. Sıkkıllara sahip kalın, yuvarlak bir fırçanınyanısıra hacim veren formül özelliği bulunan maskaralar, kirpiklerini güçlendirebileceği gibi hem dolgun hem de kalın görünmesini sağlayabilir.

Kıvrımlı Kirpikler İçin Maskara

Kirpiklerin düz ve kıvrılma konusunda inatçıysa, kıvrımlı fırçasıbulunan maskaraları tercih ederek tüm bakışları üzerinde toplayabilirsin. Gözlerini belirginleştirerek bakışlarına anlam kazandıracak bu maskaralar ile beklentilerinin karşılığını bulabilirsin.

Maybelline New York geniş ürün yelpazesinde kirpik tipine uygun ve beklentilerini karşılayacak maskaraya ulaşabilirsin. Bunun için sanal makyaj uygulamasını deneyebilir ve senin için en doğru rimel ile tüm dikkatleri gözlerinde toplayabilirsin.