DOĞAL MAKYAJ İLE TENININ IŞILTISINI ORTAYA ÇIKAR!

Son yılların en beğenilen makyaj trendlerinden biri, “No makeup makeup”. Tende makyaj yokmuş hissi yaratan bu trend özellikle yazın sıcak günlerinde, sabahın erken saatlerinde ve yorgun geçen günlerin ardında hayat kurtarıcı olabiliyor. Temelde cildin kendi güzelliğini ön plana çıkarmak için yapılan yardımcı dokunuşlar olarak da düşünebileceğimiz bu doğal makyaj tarzı daha uzun yıllar etkisini sürdürecek gibi duruyor.


Peki, tende natürel bir bitiş sunan ve cildin ışıltısını ortaya çıkaran doğal tonlarda makyaj uygulaması nasıl yapılıyor? En kusursuz ve pürüzsüz ten görünümüne ulaşmak için hangi ürünleri kullanmak, nelere dikkat etmek lazım? Eğer sen de tüm bu soruların yanıtlarını merak ediyorsan, gel beraber doğal makyaj yapımı hakkında uzun uzun konuşalım.


Doğal makyaj nasıl yapılır?


Doğal makyaj yapma teknikleri günün her anında herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Yeter ki hangi ürünlerin ne şekilde ve yoğunlukta kullanılması gerektiği bilinsin. Ondan sonrası oldukça kolay.


Doğal duruşlu bir makyaj için önemli olan tenle bütünleşen ürünler tercih etmek ve biraz ıslak bir bitiş elde etmek. Bunun için de cildin makyaja hazırlanmasından son dokunuşa kadar özenli davranmak gerekiyor. Bunun yanında yokmuş gibi makyaj hissini tene taşımak için mutlaka doğal tonların ağırlıkta olduğu ürünler tercih etmek lazım. Eğer sen de bu söylediklerimizi doğrultusunda en doğru malzemeleri seçer ve uygulama adımlarını izlersen göz alıcı bir tene sahip olabilirsin.


Doğal görünümlü makyaj için ihtiyacın olanlar neler?


Doğal makyaj teknikleri ancak doğru ürünler kullanıldığında işe yarar. Bu nedenle öncelikle doğal görünümlü makyaj için nelere ihtiyacın olduğunu bilmelisin.


 • Natürel bir ten duruşu için; ince yapılı, kremsi ve hafif bir fondöten gerekir. Bu aşamada BB krem de tercih edebilirsin. Maybelline New York Fit Me Matte + Poreless Fondöten ile tenini mükemmelleştirebilirsin. Gözenek gizleyici özelliği de bulunan bu ürünün pudra içeriği tene mat bir bitiş verir ve yağlanma problemini kontrol altına almanı sağlar.

 • Doğal görünümlü makyajda kapatıcı önemli rol oynuyor. Çünkü yüzün her noktasında ten renginin eşit olması ve kızarıklık, leke gibi problemlerin kapatılması gerekiyor. Bu aşamada sana en uygun concealer formunu bulmana yardımcı olacak yazımızı inceleyebilirsin. Maybelline New York Instant Anti Aging Eraser Kapatıcı gibi hafif dokulu fakat yüksek kapatıcı etkili bir ürün tercih edebilirsin.
 •  

  instant anti age eraser post

 • Doğal ten makyajında bitirişi cilt tonunla uyum yakalayacak bir allık ile yapmak gerekiyor. Bu aşamada su bazlı jel dokusu ve hafif ipeksi uygulamasıyla Cheek Heat Likit Allık aklını başından alacak. Yanaklarına yayılacak taze bir sıcaklık için 6 farklı Cheek Heat tonundan birini seçebilirsin.

 • Göz makyajı için ihtiyacın olansa, natürel tonlarda bir far. Ten renginle uyumlu toprak tonları ile gözlerinin kendi güzelliğine vurgu yapabilirsin. Color Tattoo Göz Farı ile gözlerini teninle uyumlu bir şekilde renklendirebilir. Özel ucu sayesinde kolaylıkla uygulanabilen bu kremsi farın yoğun pigmentasyonu uzun süre kalıcılık sağlar.
 • SHOT 05


 • Doğal makyajda kaşlar da ön plana çıkıyor. Bu nedenle kaşları daha dolgun, biçimli ve natürel bir duruşa kavuşturacak bir kaş kalemi kullanmak şart. Sen de Maybelline New York Tattoo Brow Micro Pen Tint Kaş Kalemi ile kaşlarında dövme etkisi yaratabilirsin.

 • En doğal makyaj modelleri nasıl uygulanır?


  Doğal görünümlü makyaj uygulaması aslında oldukça kolay. Ama her adımda özenli ve titiz davranmak gerekiyor. Bir de kullanacağın ürün yoğunluğunu iyi ayarlamalısın. Fark etmeden aşırıya kaçmamak için ürünleri kontrollü bir şekilde sürmende fayda var.


 • Natürel formlu makyajın ilk aşaması, cilt hazırlığı. Bu nedenle makyaja başlamadan önce cildini temizlemeli ve nemlendirici uygulamalısın. Ardından cilt tipine uygun bir makyaj bazı ile tenini hazır hale getirebilirsin.

 • Fondöten uygulamasında nemli bir makyaj süngeri ya da makyaj fırçası kullanabilirsin. Bu adımda tek seferde çok miktarda ürün sürmekten kaçınmalısın. Yüzüne fondöteni yedirerek, yavaş yavaş uygulamalısın.

 • Cilt lekelerine ve göz altlarına kapatıcı uygularken de kullandığın miktara dikkat etmelisin. Normalde göz altına ters üçgen olarak sürülen concealar’ı bu sefer yalnızca göz pınarlarına doğru uygulayabilirsin.

 • Göz makyajında kahve tonları ile boyutlandırma yapabilirsin. Katlanma bölgesine açık kahve uygulayarak daha belirgin bir form oluşturabilirsin. Göz kapağının tamamına yine ten renginle uyumlu toprak tonlarında bir far sürebilirsin. Gözlerinin daha büyük görünmesi için göz pınarlarına ten renginden bir ton açık far da uygulayabilirsin.

 • Göz makyajını tamamlama aşamasında ise kaş kalemi ve maskaraya ihtiyacın var. Kalıcı bir kaş kalemi ile seyrek kaşlarını dolgunlaştırabilirsin. Maskara noktasında ise kirpiklerinin formuna göre hareket edebilirsin. Eğer dolgun, uzun ve kıvrık kirpiklerin varsa şeffaf bir maskara da kullanabilirsin. Kirpiklerin daha düz bir yapıdaysa Maybelline New York Falsies Lash Lift Kirpik Lifting Etkili Maskara kullanabilirsin. Kirpik lifting etkisini günlük yaşama taşıyan bu ürün hem uzun süre kalıcı hem de kirpikleri kökten uca sararak dramatik ve göz alıcı bir görüntü sunuyor.
 • application atf mny maky falsies lashlift DMI

 • Sonrasında cilt tonunla uyumlu bir allıkla yanaklarını hareketlendirebilirsin. Bu aşamada çok yoğun bir görüntüden kaçınmak için allığı yuvarlak ve hafif hareketlerle uygulamaya özen göstermelisin.

 • Doğal görünümlü makyajın bitiş aşamasında dudaklarına parıltı katacak ışıltılı bir nemlendirici kullanabilirsin. Ya da nude tonlarda mat bitişli bir ruj tercih edebilirsin. Önemli olan dudak renginde bir ürün seçmen.

 • Yokmuş gibi, doğal makyaj sırları ve ipuçları


  Hiç makyaj yokmuş gibi görünen ışıltılı bir cilt için güzellik rutinin sırasında dikkat etmen gereken noktaları da eklemeden geçmeyelim.


 • Ten makyajının kalıcılığını artırmak için transparan pudra uygulaması da yapabilirsin. Fakat bu noktada kullanacağın ürün yoğunluğuna çok dikkat etmen gerekiyor. Aksi halde doğal duruşu kaybedebilirsin. Transparan pudra uygulamanın püf noktaları için yazımızı inceleyebilirsin.

 • Kaş kaleminin kalıcılığı kadar duruşu da önemli. Yani, uygulama sonrasında doğal kaş görünümü sunan kalemler tercih etmen gerekiyor.

 • Ten renginle uyumlu olarak seçtiğin allığı saç diplerine doğru uygulayarak hafif ve natürel bir ışıltı katabilirsin.

 • Göz makyajını hafif bir eyeliner çizgisi ile tamamlayabilirsin. Bu aşamada daha çok kirpik diplerinin çizgisini belirginleştirmen yeterli olacaktır. Fazlası doğallığı bozabilir.

 • Rujunu 2 kattan fazla sürmemeye özen göstermelisin. Çünkü fazlası yapay duruyor. Bu nedenle sana tek seferde en etkili sonucu sunacak ürünler seçmende fayda var.

 • Dudaklarının daha dolgun görünmesini istersen, dudak ortasına bir ton daha açık renkte bir ruj ya da parlatıcı sürebilirsin.

 • Maybelline New York ile doğal görünümlü bir makyaj duruşuna sahip olmak çok kolay! Sen yeter ki ten rengine ve cilt tipine en uygun olan ürünleri belirle!