MAYBELLINE NEW YORK MASKARA ÇEŞİTLERİ

MAYBELLINE NEW YORK'TAN EN İYİ MASKARA ÖNERİLERİ

Maskaralar makyajın en önemli tamamlayıcı adımlarından biridir. Çarpıcı gözlere, etkileyici bakışlara ve kusursuz bir makyaja sahip olmanın yolu, kaliteli ve kirpiklerine göre seçilmiş bir maskarayla mümkün olur. Maybelline New York’un ihtiyacına yönelik sunduğu birbirinden farklı maskaralar ile anında belirgin, hacimli, kıvrımlı ve uzun kirpiklere sahip olabilirsin. Maskara uzmanı Maybelline New York'un son trendlere uygun ürünleri ile dilediğin kirpiklere kolayca ulaşabilirsin. Üstün fırça teknolojisini yenilikçi formülleriyle birleştiren Maybelline New York; ister hacimli, ister dolgun, ister kıvrımlı ve uzun kirpiklere kolayca ulaşman için en iyi maskara çeşitleri ile her zaman yanında.

MAYBELLINE NEW YORK MASKARA ÇEŞİTLERİ

Maskaralar, farklı kirpik yapıları göz önünde bulundurularak tasarlanan, farklı formlarda ve materyallerde üretilmiş fırçalara sahiptir. Kirpiklerini uzatan, hacim kazandıran, belirginleştiren ve dolgunlaştıran maskara çeşitleri; suya dayanıklı, renkli ya da şeffaf maskaralar olarak sınıflandırılabilirler. Renkli maskara çeşitlerinden en çok tercih edilen kahverengi maskara, daha açık renkli kirpiklere sahip olanlar için idealdir. Suya dayanıklı ibaresi bulunmadığı sürece tüm maskaralar suda çözünebilir özelliğe sahiptir. Standart maskaraların kirpiklerinden temizlenmesi oldukça kolaydır. Suya dayanıklı maskara modelleri ise nemden etkilenmeyen yapıları ile çok daha uzun süre bozulmadan ya da topaklanmadan kullanılabilir.

Suya dayanıklı Maybelline New York maskara çeşitleri, nemli yaz ayları için en çok tercih edilen maskaralar arasında yer alır. Suda çözünmeyen formüllerle üretilen Maybelline New York maskaraların temizliğinde özel yağ bazlı göz makyajı temizleyiciler kullanılır. Aynı zamanda maskaralar fırça yapılarına göre sınıflandırılabilir. Esnek silikon fırçalı maskaralar, boğumlu kıl fırçalı maskaralar ya da ince tarak fırçaya sahip maskaralar arasından sana en uygun maskarayı tercih ederek göz alıcı, hacimli, uzun ve belirgin kirpiklere sahip olabilirsin.

 

FIRÇA YAPISINA GÖRE EN İYİ MASKARA NASIL SEÇİLİR?

Doğru makyaj uygulaması için maskara seçiminde fırçayı göz önünde bulundurmak oldukça önemlidir. Maskara seçiminde nasıl kirpiklere sahip olmak istediğini belirlemelisin. Dünyanın en iyi maskarasına sahip olsan da ihtiyacına uygun maskara fırçasını kullanmadıkça istediğin sonuca ulaşman güçleşir. Her maskara fırçası her kirpiğe uyum sağlamayacağı gibi kirpikler de her fırça ile istenilen sonuca ulaşamayacaktır. Bakışlarına canlılık kazandıran göz makyajının tamamlayıcısı olarak kirpik yapına uygun maskarayı bulabilmek için maskaraların birbirinden çeşitli fırçalarını incelemen gerekir.

Silikon ve kıvrımlı şekillere sahip maskara fırçaları, en kısa kirpiklere bile yelpaze etkisi verme konusunda oldukça başarılıdır. Kirpik boyunun kısa ya da uzun olmasına önem vermeden tüm kirpikleri kökten uca belirginleştirebilen bu fırçalar, kirpikleri tek tek ayırarak kirpiklerin görünümünü yoğunlaştırır. Maybelline New York’un en sevilen maskaralarından biri olan Lash Sensational, kıvrımlı silikon fırçasıyla tamda ihtiyacın olan etkiyi sunar. Çift taraflı bir fırçaya sahip olan Lash Sensational, iç kısmı ile en minik kirpikleri kavrayarak belirginleştirir. Dış kısmı ise kirpiklerine tek tek dolgunluk kazandırır.

Kirpiklerinin boyları eşit değilse ve düz bir yapıya sahipse ihtiyacın olan silikon fırçalı maskaralar kirpiklerini daha iyi kavrayarak hacimle kıvrılmasına yardımcı olur. Maybelline New York’un Falsies Lash Lift kirpik kaldırma etkili hacim veren maskaranın eğimli yapıya sahip olan fırçası, kirpiklerini en dipten ucuna kadar kıvırma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda profesyonel uygulamalardan ilham alarak üretilen

Falsies Lash Lift Maskara ile doğal kirpik lifting etkisine kavuşabilirsin. Çift taraflı eğimli fırçası uzun sürene etkisiyle kalkık, kıvrık ve uzun kirpiklerle daha kusursuz bir görünüme kazanabilirsin. Eğer kirpiklerinde daha yoğun ve kıvrık bir etki istiyor ama aynı zamanda hacimli bir görünüm arzu ediyorsan esnek gövdeli, hareket edebilen silikon maskara fırçalarını deneyebilirsin.

Boğumlu, iri kıl formda fırçaya sahip maskaralar, orta boy kirpiklere hacim kazandırmak için etkilidir. Sen de kirpiklerinin cılız ve renksiz görüntüsünden şikayet ediyorsan uzun kıl yapısında olan iri fırçalı maskaraları tercih edebilirsin. Maybelline New York Falsies Black Drama Maskara kıvrımlı kıl fırçası ile en kısa kirpiklerini bile uzatarak takma kirpik takmış gibi bir görünüme kavuşmanı sağlar. Aynı zamanda kirpiklerin için gözle görünür, simsiyah ve etkileyici sonuçlar ortaya çıkarır. Hacim kazandırarak oldukça iddialı kirpik görünümünü yakalamana yardımcı olur.

 

MASKARA NASIL SÜRÜLÜR?

Maskara fırçasını kirpiklerinin dibine oturtarak yukarı doğru zikzak hareketlerle döndürerek uca doğru sürebilirsin. Bu sürüş şekli ile maskara kirpiklerinin tamamına uygulanır. Kirpiklerinin arasına eşit şekilde dağılarak kirpiklerinin çok daha dolgun görünmesini sağlar. Sana da uzun, hacimli ve belirgin kirpiklerinin tadını çıkarmak kalır. Alt kirpiklerin yapısı gereği daha kısa olduğu için alt kirpiklere maskara uygulamak daha zordur. Alt kirpiklerine uygulama yaparken maskaranın yüzüne bulaşmasını önlemek için yukarı bakmalısın. Üst kirpiklere uyguladığın şekilde alt kirpiklerini de tamamlayabilirsin. Silikon, taraklı yapıya sahip maskara fırçaları kirpiklerinin kıvrılması için daha çok etki eder ve daha hacimli kirpiklere sahip olmanı sağlar. Maskaraları tek kat uygulayabileceğin gibi ikinci katla çok daha etkili sonuç alabilirsin. Eğer oldukça inatçı ve kıvrılmayan kirpiklere sahipsen göz yapına uygun kaliteli bir kirpik kıvırıcıdan yardım alabilirsin. Kalın fırçalı maskaralar bol miktarda ürünü kirpiklerine tek seferde uygulayarak daha siyah ve iddialı sonuçlar verir.

 

MASKARA KULLANMANIN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

Maskaranın kirpikte uzun süre etkisini kaybetmemesi, daha dolgun görünmesi ve kalıcı olması için mutlaka baz kullanmalısın. Maskara bazı, maskaranın tutunmasını kolaylaştırır. Eğer maskara bazın yoksa transparan pudradan yararlanabilirsin. Bir pamuklu çubuk yardımıyla bir miktar transparan pudra ya da talk pudrayı kirpiklerine uygulayıp maskarayı üzerine sürebilirsin. Transparan pudra talk pudraya göre maskaranın altında daha kolay kaybolduğu için transparan pudra uygulamak daha etkili sonuç verir. Tek maskara yerine farklı özelliklere sahip olan maskaralar tercih edebilirsin. Biri kirpiklerinin daha hacimli görünmesini sağlarken diğeri iki kat uzun gösterir. Böylece farklı iki etkiyi de kirpiklerine uygulayabilirsin. Aynı zamanda maskara sürerken ulaşamadığın kirpiklerin için maskarayı dik tutmayı denemelisin. Maskarayı hem yatay hem dikey olarak uygulamak, istediğinin sonuca daha çabuk ulaşmanı sağlar. Son olarak kirpiklerinin yapısını bozmamak için maskarayı akşamları temizlemeyi unutmamalısın.

MAYBELLINE NEW YORK MASKARA FİYATLARI NE KADARDIR?

Maybelline New York istediğin özelliklere ve tercihine bağlı olarak pek çok farklı maskara çeşidine sahiptir. Maskara fiyatları, genel olarak her bütçeye uygun seçenekler sunar. Geniş ürün seçenekleri arasından tercih yapman oldukça zor gibi görünse de takip edeceğin birkaç basit adım ile bütçene uygun doğru maskaraya ulaşabilmen hayal değil. Öncelikli olarak bir maskaradan neler beklediğini belirlemeli ve bu beklentilerinin karşılanması için ürünlerin özelliklerini incelemelisin. İstediğin özellikleri sağlayan Maybelline New York maskara çeşitleri arasından belirlediğin bütçe doğrultusunda seçim yapabilirsin. Maskaraların kullanım ömrü genellikle 4 - 6 ay arasındadır. Maskaranın kullanım ömrüne dikkat etmediğinde kirpiklerin zarar görebilir. Ömrü tükenen maskaraları kullanmaya devam ettiğinde hem maskaradan ilk zamanki verimi alamazsın hem de kirpiklerin için dökülme gibi problemler yaşayabilirsin. Maskara kuruysa ve kokusu değiştiyse bozulmaya başlamış demektir. Bozulmaya başlayan maskaralarda, renk değişiklikleri ortaya çıkar ve sürüldüğünde kirpiklerini sertleştirir. Bu durumlara dikkat ederek maskara kullanımını daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsin.