GÖZ ALTI KAPATICISI İLE YORGUN GÖRÜNÜMDEN KURTULMANIN YOLLARI

Concealer (Kapatıcı) nedir? Concealer Ne İşe Yarar? Concealer kullanırken yapılan büyük hatalar nelerdir merak ediyorsanız hepsi maybelline.com.tr'de.

Yoğun bir tempoda çalıştığın ya da geceleri uykunu alamadığın için gözlerinin altında koyu halkalar ya da morluklar oluşmuş olabilir. Bu görünümün hoşuna gitmediğini biliyoruz, ama bu herkesin başına gelebilen son derece normal bir durum. Göz altı morluklarını kısa sürede yok etmen için sana küçük bir sır verebiliriz! Doğru bir gözaltı kapatıcı uygulaması ile anında morlukları gizleyebilir ve daha aydınlık bir görünüm elde ederek ten makyajı nı tamamlayabilirsin. En iyi göz altı kapatıcısı uygulamaları ve kapatıcı önerilerimiz için okumaya devam et!

GC3B6z20altC4B120kapatC4B1cC4B12020thumbnail

 

GÖZ ALTI KAPATICISI NEDİR?

En büyük silahın gözyaşların yerine göz altı kapatıcın olabilir. Neden mi? Göz altı kapatıcısı, göz altlarındaki koyu halkaları kapatmak ve göz altı torbalarının görünümünü azaltarak, göz çevresine aydınlık vermek için kullanılan bir kapatıcı türü. Kısacası göz çevresini anında aydınlatan ve bakışlarına canlı bir ifade vererek daha genç görünmeni sağlayan sihirli bir makyaj ürünü. Yoğun pigmentler içerdiği için gözlerdeki yorgun ifadeyi anında siler, sana uykunu almış ve dinlenmiş bir görünüm verir. İşte bu yüzden göz altı kapatıcısını makyaj çantandan asla çıkarmamalısın!


GÖZ ALTI KAPATICISI NASIL KULLANILIR?

Doğru bir göz altı kapatıcısı rengi seçmen için sana birkaç önerimiz var. Kapatıcının rengi, mutlaka ten renginden ve kullandığın fondöten renginden 1-2 ton açık olmalı. Ürünü, sadece gözünün altına az miktarda ve noktalar halinde uygulaman yeterli. Sentetik bir kapatıcı fırçası, makyaj süngeri ya da temiz parmak uçlarınla göz altı kapatıcısını dağıtabilirsin. Göz altı morlukların, göz pınarlarına ve göz kapaklarına doğru yayılıyorsa bu bölgelere de kapatıcı uygulayarak cilt tonunu eşitleyebilirsin. Kapatıcıyı eşit bir şekilde dağıtmak için, sünger ya da fırça ile tampon hareketlerle cildine yedirmelisin. Eğer çok fazla kapatıcı kullanırsan, gün içerisinde gözünün altındaki çizgilere dolarak kırışık bir görünüm ortaya çıkarabilir. Kapatıcının çizgilenmesini önlemek için, göz altı kapatıcısını transparan pudra ile sabitleyebilirsin. Bir kere elin alıştıktan sonra, profesyonel bir makyaj sanatçısı gibi kusursuz bir şekilde göz altı kapatıcını uygulayacağına eminiz.

 

CİLT TONUNA GÖRE GÖZ ALTI KAPATICISI ÖNERİLERİ

Göz altı kapatıcısının ten rengin ile bütünleşerek doğal durması gerekir. Bunun için kapatıcının rengini doğru seçmelisin. Her cilt tonuna göre farklı göz altı kapatıcısı çeşitleri bulunuyor. Tüyolara hazır mısın? Göz çevrende kızarıklıklar varsa bej tonlarında bir göz altı kapatıcısı ile kızarıklıkları nötrleyebilirsin. Göz altında morluklar ya da mavi alt tonlu lekeler varsa renk eşitleyici özelliği olan, mor/mavi rengi nötrleyen sarı, şeftali ya da turuncu tonlarda bir göz altı kapatıcısı seçmelisin. Eğer göz altlarındaki koyu halkalar çok belirgin ise sıvı formüllü bir kapatıcı yerine, yoğun bir krem kapatıcı tercih edebilirsin. Krem formüllü kapatıcılar az miktarda uygulansa bile, daha yoğun bir kapatıcılığa sahip oldukları için renk eşitsizliklerini daha iyi kapatır. Likit formüllü kapatıcılar daha hafiftir ve günlük makyajda kullanmak için idealdir. Hadi, cildine en uygun olan ürünü seçmeye başla!

GÖZ ALTI KAPATICISINI DOĞRU UYGULAMA REHBERİ

Cilt tonuna uygun doğru göz altı kapatıcısı rengini seçtiysen, gelelim kapatıcı sürmenin püf noktalarına... Göz altlarına kapatıcı sürmeden önce, kaptıcının daha iyi dağılması ve daha doğal durması için bir göz kremi ile göz çevreni nemlendirebilirsin. Ancak göz kremini çok fazla sürmemeye dikkat et, yoksa cildin kremi emmediği için kapatıcın sabitlenmez. Göz altı kapatıcısını tek başına uygulayabileceğin gibi, fondötenin üzerine de kullanabilirsin. Küçük bir tüyo daha: Mat ya da pudra bitişli bir göz altı kapatıcısı kullanıyorsan, transparan ya da kompakt bir pudra ile sabitlemene gerek yok. Likit/sıvı bir kapatıcı kullanıyorsan, pudra ile sabitlediğinde daha kalıcı olur ve gün içerisinde çizgilenme yapmaz. İşte kusursuz görünümün formülü bu kadar basit!

MAYBELLINE NEW YORK INSTANT ANTI AGE ERASER KAPATICI'YI DENEDİN Mİ?

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, yoğun formülü ile gözlerinin çevresindeki yorgunluk izlerini ve kusurları anında kapatır ve yuvarlak sünger başlığı ile pratik bir uygulama sağlar. 7 farklı tonu ile her cilt rengine uyum sağlayan ve Maybelline makyaj artisti Alp Kavasoğlu'nun da favorisi olan Maybelline New York göz altı kapatıcısı, hem kuru ciltlerin hem de yağlı ciltlerin severek kullanacağı, ince ve göz altlarını kurutmadan sabitlenen bir formüle sahip.