maybelline-lipliner-colorsensational-liner-texture-1x1
lipliner_masthead_1x1

DUDAK KALEMİ

İncele

Maybelline New York'un uzun süre kalıcı, kolay uygulanan ve yoğun renk veren dudak kalemleriyle mükemmel bir dudak görünümü elde etmek için ilk adımı at! Dudak kalemini istersen tek başına, istersen bir rujla birlikte kullanabilirsin.

Maybelline New York Dudak Kalemi

Makyajda dudak kaleminin etkisi oldukça büyük olmasına rağmen bu ürün genellikle geri plana atılır. Oysaki yalnızca dudak kalemi ve natürel tonlarda bir ruj ile bakımlı ve güzel görünmek mümkün. Tabii bunun için dudak yapısına uygun en iyi dudak kalemi ile hatasız bir uygulama yapmak gerekiyor.

İşte bu noktada devreye hem kullanıcısına sunduğu uygulama kolaylığı hem de her dudakla uyum sağlayabilecek geniş renk skalasıyla yardıma koşan Maybelline New York dudak kalemi çeşitleri giriyor. Sen de dudakları ön plana çıkararak makyaja sınıf atlatan Maybelline dudak kalemi çeşitleriyle dudaklarına daha dolgun ve iri bir görünüm kazandırabilirsin.

Maybelline Dudak Kalemi Çeşitleri
Bir dudak kalemi; kolay uygulanabilmeli, farklı renkleriyle her tondan rujla uyum yakalayabilmeli, kalıcı olmalı ve dudakta doğal durmalı. İşte Maybelline New York asansörlü dudak kalemi tüm bu özellikleri bir araya getiren bir ürün olmasıyla ön plana çıkıyor.

Maybelline New York Color Sensational kalıcı dudak kalemi ile dudaklarına dilediğin şekli verebilirsin. Nude tonlardan başlayarak şarap tonlarına doğru koyulaşan şekillendirici dudak kalemi renkleri günün her saatine ve her makyaj moduna uyum sağlar. Kremsi dokusu dudaklarında yumuşacık bir his bırakır.

Yapman gereken tek şey, kalemle dudak çizgin boyunca nazikçe ilerlemek. Bu aşamada üst dudağın ortasına bir X çizerek dudak ayrımındaki tepelerden başlangıç noktaları oluşturabilirsin. Sonrasında Maybelline dudak kalemi renkleriyle birebir uyumlu olan Maybelline Color Sensational Ruj çeşitleriyle dudak makyajını tamamlayabilirsin. Maybelline New York Color Sensational kısa sürede kendini dudağa sabitler ve gün boyu seninle kalır. Böylece sen de mükemmelleştirdiğin dudakların keyfini sürebilirsin!

Maybelline Dudak Kalemi Önerileri
Doğru seçilen dudak kalemi, rujun kalıcılığını artırır, dudak şeklini belirginleştirir, daha dolgun ve düzgün bir dudak görünümüne kavuşmayı sağlar ve gün içerisinde rujun dağılmasını önler. Sen de kendine en uygun dudak kalemini seçerek dudaklarında mükemmel bir form oluşturabilirsin.

• Dudak kalemi rujun görünümünü etkiler. Bu nedenle eğer daha doğal bir makyaj yapmak istiyorsan ve açık renkli bir ruj tercih ediyorsan, nude dudak kalemi kullanmalısın. Dudaklarını yalnızca Maybelline New York Color Sensational’ın dudak rengi kalem ürünüyle doldurarak ruj kullanmadan da güne başlayabilirsin.
• Koyu renklerde bir ruj kullanacaksan, rujla aynı tonlarda bir dudak kalemiyle dudak çerçevesini belirginleştirmelisin.
• Kullandığın dudak kalemiyle üst dudak çukurunu biraz boyayabilirsin. Böylece dolgun ve büyük görünen dudak görünümüne ulaşabilirsin.
• Dudak kalemi sürerken düzgün bir çizgi oluşturamayacağından çekiniyorsan, beyaz dudak kalemi tercih edebilirsin. Çok fazla belli olmayan bu ürünle hataları en aza indirmek mümkün.

Dudak Kalemi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dudak kalemi kullanmak ilk etapta biraz zor gelebilir. Ama zaman içerisinde çok daha rahat ettiğini göreceksin. Tabii bu süreçte her an kusursuz görünmek için dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar var.

• Dudak kalemini dudak çizginin dışından uygulayacaksan, çok fazla abartmamaya dikkat etmelisin. Kalemi taşırırken dudak çizgisinden fazla uzaklaşırsan yapay ve kötü bir görünüme sebep olabilirsin. Ayrıca bu uygulamada mutlaka dudağının renginde bir kalem kullanmalısın.
• Dudak kaleminin rengi rujdan daha koyu olmamalı. Kullanacağın rujdan bir ton açık veya rujla aynı ton dudak kalemi tercih edebilirsin.
• Dudak kalemi ile kusursuz bir dudak çizgisi yaratmalısın. Eğer bu aşamada küçük kazalar yaşarsan kapatıcı süreceğin bir makyaj fırçası ile durumu toparlayabilirsin. Ama kesinlikle çizgiyi hatalı bırakmamalısın.
• Dudak kalemiyle çizgiyi belirledikten sonra o hattı yumuşatmalısın. Aksi halde yapay ve sert bir görünüm oluşur. Bu aşamada ürünü dudağa pamuklu çubukla yedirebilirsin. Dilersen parmaklarınla masaj yaparak da dudak kaleminin hafifçe dudaklarına doğru dağıtabilirsin.

Hayal ettiğin çarpıcı dudaklara Maybelline New York Color Sensational dudak kalemleri ile sahip olabilirsin. Nötr nude, şeftali tonları, kahverengi tonları ve koyu bordolarıyla her rujunu tamamlamaya hazır bu dudak kalemleriyle kusursuz dudaklar hep seninle!

Ruj

lipstick_masthead_1x1_v2
Daha Fazlasını Keşfet
Ruj
Daha Fazlasını Keşfet

DUDAK KALEMİ

lipliner_masthead_1x1
Daha Fazlasını Keşfet
DUDAK KALEMİ
Daha Fazlasını Keşfet

NEMLENDİRİCİ DUDAK BALMI

baby-lips-gigi-hadid-beautyimage-1x1
Daha Fazlasını Keşfet
NEMLENDİRİCİ DUDAK BALMI
Daha Fazlasını Keşfet

Ten Makyajı

maybelline-emily-didonato-face-makeup-pathing-switcher-image-1x1
Daha Fazlasını Keşfet
Ten Makyajı
Daha Fazlasını Keşfet
Tüh, görünüşe göre giriş yapmamışsın! Lütfen önce giriş yap! Veya Hesap oluştur.