2020'YE GİREREKEN YILBAŞINDA MAKYAJINLA GÖZ KAMAŞTIRMAYA HAZIR MISIN?

Yeni yıla girerken yılbaşı makyajınızla göz kamaştırmaya hazır mısınız? 2020'ye özel yılbaşı makyajı önerileri Maybelline New York'tan.

Yepyeni ve umut dolu bir yılı, tüm bakışları üzerine toplayacak ve kusursuz görünen bir makyajla karşılamaya hazır mısın? Yılbaşı gecesi birbirinden çarpıcı ve cesur makyaj tarzlarının tümünden faydalanabileceğin, dilediğin tarzı özgürce deneyebileceğin bir gün! Yılbaşı gecesi için nasıl bir plan yaparsan yap, bu gecede seçtiğin kıyafetler, tercih ettiğin makyaj stili ve saç modeli ile kendini çok daha keyifli ve enerjik hissedebilirsin. Yeni yıl makyajı için kullanacağın makyaj malzemelerini ve tekniklerini doğru seçtiğin takdirde makyajının tüm gece boyunca bozulmadan kalacağına emin olabilirsin. Peki, kusursuz bir yılbaşı makyajı nasıl olmalı? Senin için hazırlanan tüyoları kendi makyaj stilin ile birleştirerek bu sorunun cevabını bulmaya ne dersin?

P191023_MN_GetMeReady_ChineseNewYear-after_203-min

YILBAŞI MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Aslında yılbaşı makyajı yaparken dikkate alman gereken hiçbir kural yok. Dilediğince özgür seçimler yapabilir, birçok rengi ve tonu bir arada kullanabilirsin. Ancak gecenin daha huzurlu ve keyifli geçmesi açısından, birkaç noktaya dikkat etmende fayda var. Bu noktalardan ilki, kalıcılık! Eğer yılbaşı gecesini oldukça erken sonlandırmayı düşünmüyorsan, yaptığın makyajın uzun saatler boyunca bozulmadan kalmasını sağlayacak makyaj malzemelerini tercih etmelisin. Böylece gecenin en eğlenceli dakikalarında makyajının bozulmasından endişelenmene ya da sıklıkla makyajını tazelemene gerek kalmaz.

Dikkat etmen gereken ikinci nokta ise ten makyajının cildinle uyumlu görünmesi! Elbette ten makyajının uyumlu olması, yalnızca hafif bir ten makyajı yapman gerektiği anlamına gelmez. Aksine, kontür uygulamalarından baking tekniğine, buğulu göz makyajından strobing tekniğine kadar her makyaj tekniğini dilediğince kullanabilirsin. Ancak yılbaşı gecesi boyunca çekilen birçok flaşlı fotoğrafın başrolü olabileceğini de unutma! Cildinle kusursuz uyum sağlayan makyaj malzemelerinden yana tercih yapmadığın takdirde flaş ile çekilen fotoğraflar tenindeki uyumsuzluğu hemen ele verebilir. Bu sebeple başta ten makyajın olmak üzere tüm makyajın için seçtiğin malzemelerin cilt tipine ve tonuna uyum sağladığından emin olmalısın.

YILBAŞI MAKYAJI YAPARKEN

Gelelim en eğlenceli kısma: Birbirinden yaratıcı yılbaşı makyajlarına imza atabileceğin makyaj malzemelerini seçmeye hazır mısın? Maybelline New York'un göz kamaştırıcı ve etkili makyaj malzemeleri arasından tarzına en uygun olanları seçebilir ve kusursuz bir yılbaşı makyajı yapabilirsin!

PÜRÜZSÜZ VE CANLI BİR TEN GÖRÜNÜMÜ YARAT

İlk olarak ten makyajından başlayalım. Yeni yıl makyajı, ışıl ışıl bir ten görünümü yaratmak için harika bir fırsat. Ancak ışıltı kullanmayı tercih etmiyorsan, ten makyajında mat bitişli bir fondöten tercih ederek gece boyunca kadife gibi görünen bir cilde sahip olabilirsin. Mat bitişli fondöten seçmenin bir diğer avantajı ise cildinde oluşabilecek parlama görünümünün önüne geçebilmek! Farklı bitişlere sahip fondötenleri tercih etsen de, dilediğin ışıltıları aydınlatıcın ile rahatlıkla yaratabilirsin. Fondöten seçerken asıl dikkat etmen gereken, yüksek kapatıcılığa sahip ve gece boyunca yüzünde dağılmadan kalabilecek bir ürüne yönelmek.

Peki, hem cildin ile kusursuz bir uyum sağlayacak hem de seni uzun saatler boyunca asla yarı yolda bırakmayacak bir fondöteni nereden bulabilirsin? Elbette Maybelline New York'un Super Stay 24H Fondöten serisinden! Bu seride yer alan birçok farklı ton seçeneği arasından kendi cilt tonuna en uyumlu ürünü kolayca bulabilir, seçtiğin fondötenin incecik yapısının, yüksek kapatıcılığının ve 24 saate varan kalıcılığının tadını çıkarabilirsin! Bu serideki fondötenler her cilt tipine uygun ve suya dayanıklı! İncecik bir katman sürsen bile tenindeki pürüzsüzlüğün keyfini sürebilir, daha yoğun bir etki için ürünü birkaç kat halinde uygulayabilirsin.

YÜZÜNÜ BOYUTLANDIR, CİLDİNE IŞILTI KAT

Fondötenini seçtiğine ve pürüzsüz bir ten görünümüne kavuştuğuna göre yüzünü boyutlandırmaya ne dersin? Yüzünde dilediğin bölgeleri ön plana çıkarmak için uygulayabileceğin birçok farklı teknik var. Bunlardan en bilineni, kontür uygulamalarına başvurmak. Dilersen bir bronzer ve kapatıcı ile yüzünü boyutlandırabilirsin. Kontür malzemeleri kullanmayı tercih etmiyorsan, transparan pudra yardımıyla uygulayabileceğin baking tekniğine başvurabilirsin. Son olarak, yalnızca teninden bir ya da iki ton açık bir kapatıcıyı, ön plana çıkarmak istediğin bölgelere uygulayarak ters kontür tekniğinden yararlanabilirsin. Tamamen sana kalmış!

Yüzünü dilediğin şekilde boyutlandırdıktan sonra sıra geldi makyajına ışıltılar katmaya! Hem de metalik ışıltılar! Maybelline New York Chrome Extreme Aydınlatıcı serisinden dilediğin tonu seçerek, gece boyunca cildinde yanıp sönecek metalik ışıltıların tadını çıkarabilirsin. Yelpaze biçiminde bir aydınlatıcı fırçası ya da parmağın yardımıyla rahatlıkla uygulayabileceğin bu ürünün yapısına ve yoğunluğuna da bayılacaksın!

GÖZ MAKYAJINDA YARATICILIĞINI KONUŞTUR

Ten makyajın bittiğine göre göz makyajına geçmenin zamanı geldi. Yılbaşı gecesi tercih edeceğin göz makyajının stili tamamen sana kalmış. Ancak eğer yılbaşı makyajının imzası sayılan kırmızı ruju kullanmayı düşünüyorsan, göz makyajını dengeli bir yoğunlukta tutmanda fayda var. Dilersen siyah ya da toprak tonlarında bir buğulu göz makyajı yaparak bakışlarını daha ile alt kirpik diplerini belirginleştirebilir, göz pınarlarına hafifçe highlighter uygulayabilirsin.

P190711_Maybelline_GMR-Holiday_Final_H8A13612

Üst kirpik diplerini belirginleştirmek için kullanabileceğin en pratik ürün elbette eyeliner! Üstelik bununla yetinmeyip bir de kuyruklu eyeliner çizersen, kusursuz görünen bir göz makyajına sahip olacağından emin olabilirsin. Eyeliner kuyruğu çizmenin birçok makyajseveri oldukça zorladığı doğru. Ancak tıpkı bir kalem-fırça gibi kullanabileceğin, incecik keçe uçlu bir eyeliner tercih edersen kuyruk çizmenin sandığından çok daha kolay olduğunu görebilirsin! Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner, tam da aradığın ürün! Gece boyunca dağılmadan ve bozulmadan kalan süper güçlü formülü ve hassas ucu sayesinde dilediğin eyeliner şeklini gözlerine yansıtabilirsin. Üstelik 5 farklı renk seçeneği içinden dilediğin rengi tercih edebilir ve göz makyajında zirveye çıkabilirsin!

Son olarak, dolgun ve hacimli kirpikleri unutmamak gerek! Yılbaşı makyajında nasıl bir stil tercih edersen et, maskara seçimin oldukça önemli. Kirpiklerinde topaklanmaya neden olmayan, en kısa kirpik tellerine bile devasa hacim katan ve dolgunlaştıran bir maskara kullanırsan; en hafif göz makyajlarını bile bambaşka bir boyuta taşıyabilirsin. İşte karşında tüm bu beklentileri karşılayan bir ürün: Maybelline New York Colossal Big Shot Daring Black Maskara! Kirpiklere kökten uca kattığı devasa hacim ve ultra siyah etkisi ile bu maskaranın keyfini gece boyunca çıkarabilirsin.

P190711_Maybelline_GMR-Holiday_Final_H8A13544

KIRMIZI RUJUNU UNUTMA!

Son aşama, elbette kırmızı ruj olmalı! Tabii ki makyaj tarzına uymaması halinde ruj seçiminde kırmızı yerine başka renkleri de tercih edebilirsin. Ancak yılbaşı makyajı gelenekleri ve trendlerine uygun bir stil yakalamak istiyorsan, kırmızı rujunu makyaj çantana ekleyebilirsin. Eğer kırmızı rujun sana yakışmadığını düşünüyorsan, doğru kırmızı rujla henüz tanışmamışsın demektir! Çünkü herkese yakışan, dişleri sarı göstermeyen ve dudaklarda kusursuz duran bir kırmızı ruj var!

Maybelline New York Color Sensational Made For All serisindeki rujlar, 50 farklı cilt tonuna sahip kadınlar üzerinde denenerek üretildi. Böylece ortaya tüm cilt tonlarına yakışabilecek 6 farklı evrensel ton çıktı! İşte bu seri içinde bulunan 382 Red For Me, kırmızı ruj ile ilgili tüm ön yargılarını kırmak konusunda epey iddialı! Ten rengin ve cilt alt tonun hangisi olursa olsun, bu mat bitişli kırmızı ruju gönül rahatlığıyla seçebilir ve yılbaşı makyajını sonlandırabilirsin!

Tüh, görünüşe göre giriş yapmamışsın! Lütfen önce giriş yap! Veya Hesap oluştur.